Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit gondoltok? A gázórát...

Mit gondoltok? A gázórát levegővel visszafele lehet e pörgetni? Konkrétan arra gondolok, hogy kompresszorral levegő pumpálni vissza a gáz hálózatba lehetséges e?

Figyelt kérdés
2011. febr. 5. 11:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van benne valami visszacsapó szelep-forma, ami nem engedi az elletétes áramlást! Talán ha levennéd az órát, akkor nagynyomással lehetne! Majd figyeljük a hiradót, mert biztos benne leszel akár sikerül, akár nem :)
2011. febr. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Lehetni lehet, csak nem szabad.

Amennyiben lebuksz (drasztikusan lecsökken a gázfogyasztásod, automatikusan jönnek ellenőrizni), úgy visszamenőlegesen olyan átalányt állapítanak meg, hogy a házad rámehet.

Sok sikert!

2011. febr. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Így lehet előállítani zárt rendszeren belül robbanóképes keveréket.

Szeretném tudni hol laksz, elkerülném a környéket, de legalább az időpontot add meg....

2011. febr. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

a fagyhalál legalább olyan izgi, mint a gázrobbanás, de abban legalább nem megy tönkre a fél környék.


ha sok a számlád, akkor spórolj, de ilyenekkel ne buherálj.

2011. febr. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Elméleti kérdés volt. Véleményem szerint is egy szeleppel meg lehet, és valószínűleg meg is akadályozzák a visszafelé áramlást.

De mitől lenne a levegő keverékétől ez robbanásveszélyes?

2011. febr. 5. 13:43
 6/18 anonim ***** válasza:
Azért mert a csőben levő mondjuk úgy: tiszta gáz magában nem robban, hanem csak meghatározott levegő-gázkeverékkel! kb 11 % az a határ ahonnan berobban. Ha levegőt fújsz a csőbe, ott elérheti ezt az arányt! pld Az autó karburátorba is meg kell lenni a benzin-levegő keveréknek, hogy robbanjon
2011. febr. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Lehet ha leveszed a gázórát.Csak óvatosan mert mi egyszer átforgattuk és alig bírtuk visszaállítani hihető értékre(minél nagyobb nyomással engeded bele a levegőt annál gyorsabban forog)!
2011. febr. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

17:37-nek..

Imádkozz, hogy ne csináljon hülyeséget, mert "terítékre" kerülhetsz..

Hasonló szitukban, hasonló válaszokat én is tudnék adni, de nem teszem..., mert én tudom (?) mit csinálok. Annak adni tanácsot, aki azt kérdezi miért robban a gáz-levegő keverék?

2011. febr. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nem elméletben, gyakorlatban...

Ezelőtt 15-20 évvel levittem a pincébe az órát,kitámogattam,azzal a régi porex porszívóval,ami két íves pálcán csúszik,a fújóoldalba dugva a csövet,símán ment visszafelé.

A mostanival semmit nem csinál,visszacsapó szelep van benne ! Ha ilyened van,BIZTOS NEM lehet

Actaris G4 RF1.

2011. febr. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nos akkor tisztázzuk!

Nem gázzal fűtök, annak ellenére, hogy van vezetékes gáz!

Már 3 éve elkészült a kandallónk, és azóta fával oldjuk meg a fűtést. Nem fogok megfagyni. :-)

A tűzhely és a használati melegvíz nem vág a földhöz.

Azért mert egy elméleti kérdést feltettem, ne törj pálcát felettem. Egyszerűen azon gondolkodtam el, hogy milyen lehetőségek vannak, amit nagyon sokan bizonyára ki is használnak.

Villanyszerelőként tapasztalatból tudom, hogy a villanyórákkal is nagyon sokan ügyeskednek, és erről is rengetek trükközési mód terjedt el. Sokan olyan életveszélyes módját választják, ami megdöbbentő...


Visszatérve a gáz robbanására, csak azért mert gáz levegő keverék van a rendszerbe, még nem volna szabad robbannia. ehhez vagy szikra vagy elegendő nyomás szükségeltetik.

A gázórában pedig arra gondoltam, hogy van valamilyen szelep, ami csak egy irányba engedi a gáz áramlását.

A levegőt pedig véleményem szerint sokszor a gázszolgáltató is be "pumpálja" a rendszerbe, mert még mikor gázzal fűtöttünk, néha sokkal több gázzal melegített fel ugyanarra a hőfokra. Ugyanolyan külső hőmérséklet mellett! És ilyenkor a láng színe is egészen más volt.

2011. febr. 5. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!