Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A levegő víz hőszivattyúval...

A levegő víz hőszivattyúval rendszerrel lehet lapradiátorokat fűteni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 15. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, de a külső hőmérséklet csökkenésével egyre romlik a hatékonyság.aztán valahol fagypont környékén erről már nem is igen lehet beszélni, 5-8 fokkal lejjebb meg már nem is igen használható...
2011. márc. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 advance válasza:
Nekem inverteres split klímám van, amit rendszeresen fűtésre is használok. Ha a külső hőmérséklet 3fok alá csökken a leadott hőteljesítmény a töredékére esik le. Valószínűnek tartom, hogy a kültéri deresedésével hozható összefüggésbe. Annyira le tud fagyni, hogy a venti a levegőt sem tudja áthúzni a kondenzátoron. Erre tudtok valamilyen megoldást?
2014. nov. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Erre szoktak a kültéri kondenzátora elé fűtőtestet tenni, hogy ne fagyjon le.

Ami meleget ott az ad, abból benn is meleg lesz, meg nem vagy később fagy le az egész kültéri, tovább tudd dolgozni, fűteni...

2014. nov. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 advance válasza:
van fűtőkábel rátéve a kondenzátorra, utólag vettem rá 3métert(30W/m), de sajnos nem oldotta meg a problémát. A gyári programba beírt DEFROST mód sem ér túl sokat mert ugyan leolvad a kültéri, de fűtés módba visszakapcsolva perceken belül újra lefagy
2014. nov. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igaz, én nem írtam a teljesítményt, de nem 3*30W.

Legalább 500W kell oda, vagy több.

Mondhatod, akkor ott vagyok, ahol a part szakad.

Erre mondhatom, mondtam: ebből benn meleg lesz, mert odakerül.

De maradjunk annyiban, hogy azért ez kényszermegoldás és ezt nem nagyom emlegetik, amikor a fűtési funkcióról beszélnek.

Csak a COP-t (fűtésnél is ez a neve?), ami még igaz is lehet, de olyan feltételek között ritkán jár a rendszer.

2014. nov. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 hufi1 ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Lehet fűteni lapradiátorokat, de valószínüleg nem éri meg. Hőszivattyúknál fontos lenne hogy minél kisebb hőmérsékletű vizzel fűtsd ki a lakásod. Ugyanez igaz a kondenzációs kazánokra.

Ezekhez legjobban a padló illetve falfűtés javasolt.

Esetleg még a fan-coil jöhet szóba, ami a radiátorokat helyettesítené.

üdv hufi

2015. febr. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!