Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hungarocellt a ház belső...

Hungarocellt a ház belső falára is lehet feltenni?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy csak a ház külső falát érdemes beborítani, mert belül a páralecsapódás ledobja. Érdemes belül próbálkozni?
2011. márc. 3. 08:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha mersz kockáztatni, akkor igen. Esélyes, hogy összeszedtek valami jófajta penészt a falra.
2011. márc. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Érdemes néhány szigetelésről írt könyvet átolvasni.

Elsődlegesen az a legjobb megoldás, ha kívülről le tudod szigetelni a házat. Így a falak belülről át tudnak melegedni, nem penészednek, de kifelé nem sugározza a meleget. Ha ez nem megoldható, akkor jön a belső szigetelés. Erre viszont a gipszkarton szerintem jobb megoldás. Annak is a fal felé eső felét párazáró fóliával borítani kell (legalábbis az egyik szakkönyvben ezt olvastam). Ennek a nagy hátránya, hogy a falak nem melegednek át, és a gipszkarton-fal résben hideg párás levegőben megtelepszik a penész. Igaz, a szoba fala nem lesz hideg tapintású. Szerintem a hungarocel ilyen szempontból nem rossz megoldás. Én csak azért nem használnám belső falra, mert nagyon sérülékeny. Ha már pl. a felmosó nyele eldől, az is képes behorpasztani. Egy ismerős így szigetelte a lakását. Nem jön le, jól szigetel, de össze-vissza van már nyomorgatva neki. Hiába vigyázol a falra, óhatatlanul történnek ilyen "balesetek"...

2011. márc. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A belső oldali hőszigetelés az egyik legkényesebb építőipari műszaki feladat. Csak akkor szabad belevágni, ha semmilyen más lehetőség nincs. Ez esetben kizárólag profi épületfizikai számítások alapján, gondosan kiválasztott anyagokból, osztályon felüli kivitelezési minőséggel szabad csak belevágni. Különben tényleg jönnek a penészgombák, és az nem egy életbiztosítás.
2011. márc. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!