Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Családi ház komplett belső...

Családi ház komplett belső kifestése null tudással, kis utánanézéssel lehetséges?

Figyelt kérdés
Vagy inkább festő?
2011. jún. 30. 14:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Simán ki lehet saját kezűleg festeni. Ha valahol meglazult a festék, azt spaklizd le, gletteld ki, hogy sima legyen, és csiszold le. Ha tapéta van fenn, akkor először azt kell leszedni és glettelni, csiszolni.

Ha jó állapotú a festés, akkor könnyen lehet, hogy nem kell ezek közül semmit csinálni, csak festeni. Ehhez kell sok festék, nagy henger, kis henger, ecset, takarófólia, meg valami zenegép, hogy ne unatkozz.

Én májusban kifestettem egy szobát tapétaleszedéssel, teljes gletteléssel, pont ugyanolyan minőségű lett, mint annál a barátnőmnél, aki festőt hívott. Annyi van, hogy ha gyakorlatlan vagy, akkor jó sokáig fog tartani, ezzel számolj, mert ha sietsz, akkor ronda lesz. Bár ez főleg a glettelésre igaz. Türelemmel kell simogatni addig, amíg nem lesz egyenes.

2011. jún. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha alapos és türelmes vagy, akkor neki állhatsz, amúgy ajánlom a Dulux vagy Platinum Farbe festékeket, mi azzal festettünk, null tudással, és nagyon szép lett. Megéri az árát!
2011. jún. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vágj bele nyugodtan! Először olyan helyeken gyakorolj, ami kevésbé látszik: spájz, fürdőszoba, WC. Mire ezekkel készen leszel, már be is gyakoroltad.
2011. jún. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan, csak türelem és még több türelem kell, amíg belejössz. A Duluxot én is ajánlom, mi is azzal festettünk, nagyon kiadós, jól takar, alig csöpög és később lemosható a fal, ha bepiszkoljátok valamivel.
2011. jún. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%

Lehetséges, de az olyan is lesz.

Én nem hiszem hogy van aki null tudással olyan minőségűre fest ki egy szobát mint egy festő.

A gletteléshez gyakorlat kell. A festésnél is lehet hibázni, aki festő az észreveszi a hibát.


Meszeltünk egy helyen, nem lett túl szép mert rossz minőségű volt a meszet, a gazdának mégis tetszett, nem vette észre a hibát.


Egyik helyen a gazda úgy gondolta hogy saját maga lemázolja a korlátot. Amikor már sok festéket elpazarolt és látta hogy csúnya akkor szólt nekünk hogy mázoljuk le.


Számtalan helyen dolgoztunk ahol előttünk a gazda festett.

2011. jún. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor jobb festőre bízni:)
2011. jún. 30. 20:31
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha a falak korábban is festve voltak, a felületek simák, állapotuk jó (nem mállik, nincs sok repedés stb.) vagyis nem kell glettelni, akkor a festőhenger végigtolása nem kíván különösebb szakértelmet. Két dolog, ami buktató lehet: egy teljes ház kezdőnek nagy falat, az amatőrnek nagyon sokáig tarthat és nem biztos, hogy marad a végére is lelki és fizikai erő. A másik a szakmai ismeretek hiányából adódó problémák, pl. rosszul megválasztott anyagok, technológiák. Hiába ajánlanak itt jó szívvel, bármilyen festéket,glettanyagot ha a te felületeden az nem tapad meg és visszahullik a nyakadba, (pl enyves festéseknél) Én így tennék a helyedben: hívok profi(nem szórólapon hirdető műkedvelőt!)szakembert, hogy adjon árajánlatot, a helyszíni szemlénél megkérdezem, milyen tételekből áll a munka (kell-e glettelni, melyik felületet milyen anyaggal, módszerrel fogja csinálni), azután könnyebben eldönthető, bele tudok-e vágni egyedül. Az is lehet, hogy olyan jó árat mondanak, és már nem is kérdés a kérdés.:)
2011. júl. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hmm, kíváncsi lennék arra a jó árra :) Én most számoltam ki, kb. 100 Ft-ra jött ki a glettelés plusz festés négyzetméterenként. Mivel volt benne tapétaleszedés meg ilyen nyalánkságok is, egy festő ezres alatt szóba sem állt volna velünk.

Írta itt valaki, gondolom festő, hogy hiába csinálja meg az ember olyanra, hogy maga nem látja a hibát, szakember azért észreveszi azt.

Hát nem tudom, nekem például nem ér meg tízszeres árat az, hogy ha egyszer meglátogat egy festő, akkor nem talál olyan hibát, amit én nem veszek észre :D

Amúgy meg két trükkje van a dolognak, igényesség és idő. Saját munkámon látom, hogy egy kis falrészt kapkodva csináltam meg, mert rohannom kellett egy fellépésre, ahonnan nem szabad elkésni. Na az a rész valóban ronda. De ahol volt türelmem, ott teljesen jó.

Persze ha az ember nem elég aprólékos és türelmes, vagy ha nagyon sok pénze van, akkor ne álljon neki. Ellenkező esetben viszont miért ne? :)

2011. júl. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!