Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Barna kicsi...

Mit tegyek? Barna kicsi kukacok a ruhásszekrényeben.

Figyelt kérdés

Még a nyáron vettem észre, és azóta megkeserítik az életem. Elég régi a szekrényem, de fogalmam sincs hogy belőle jönnek-e, vagy valahogy befészkelték magukat és azóta ott élnek.


Aprók, 2-3 mm vastagok kb fél centi hosszúak, sötétbarna színűek. Főleg a kötött cuccaimban találkozom velük. Nem fejlődnek tovább rovarrá, de találok ilyen bábokat, amik nem tudom, hogy a lefejlett bőrük-e vagy új kukacok bábjai. Mellesleg azok nagyon vékonyak, világosabb áttetszősebb színűek és barna gyűrűk vannak rajtuk.

De nem csak a szekrényemben találkoztam már velük, hanem a mellette lévő táskámban, elől hagyott ruhámban.

Tudna valaki tanácsot adni, hogy hogy szabaduljak meg tőlük? Vagy legalább hogy mik ezek? Nem hiszem, hogy moly lenne, de így nem tudom hatásos lenne-e a levendula pl...


Amúgy lehet, hogy van köze a dologhoz: néha látok a szobámban ilyen sötétbarna lomhán repülő kerek alakú bogarat, kemény szárnnyal... ha esetleg erről a nyomról el lehetne indulni ... :/


Bárkinek bármi ötlete van, írjon!


2011. márc. 6. 13:17
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
hmm helyesbítek: 1 mm vastagok ;)
2011. márc. 6. 13:18
 2/17 anonim válasza:
foggalmam nincs..de én visítva menekülnék:DD
2011. márc. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:

egyetértek. Pakold ki az egészet és vizsgáld át, vagy cseréld le a szekrényt:(

Vagy hívj kártevő-mentesítőt

2011. márc. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
mármint mit vizsgáljak át rajta? :/ :S
2011. márc. 6. 13:40
 5/17 A kérdező kommentje:
amúgy a szekrénylecseréléssel kapcsolatban: már sokat gondolkodtam rajta de nem vagyok meggyőződve, hogy ez a legjobb megoldás... könnyen lehet h marad a ruhámban hiába mosom ki stb. és akkor átviszem az új szekrénybe ahol újra sátrat ver ... akkor pedig nem leszek előrébb :/
2011. márc. 6. 13:43
 6/17 anonim ***** válasza:

Te most komolyan felveszed a ruháidat amiben a kukacok mászkálnak ?!

Én már rég kipakoltam volna a szekrényem és kitakarítom legalább meg fertőtlenítem, a ruhákat kimosom..

2011. márc. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ha a kötött cuccokban találkoztál vele, akkor lehet hogy moly.

Szerintem borítsd ki az egész szekrényt, mosd át hipóval a belsejét. (aztán vízzel is és hagyd megszáradni, nehogy a ruháidnak baja legyen) Húzd ki a szekrényt, nézz körül mögötte is, meg alatta, nehogy ott maradjanak. (Nem hiszem hogy a szekrényben laknak, inkább a ruhában.)

Utána válogasd ki egyenként a ruhákat, rázd ki az udvaron. Én mondjuk mindent ki is mosnék, nehogy egy is megbújjon.

A táskát is pakold ki és mosd ki, ha mosható.

Nézz át minden textíliát (függöny, takaró).

Ja, és tömd tele a szekrényt levendulával, ártani nem árthat...

Sok szerencsét a kukactalanításhoz.

2011. márc. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Most, hogy olvasom a barna kerek bogarat:

remélhetőleg nem ilyenetek van, de azért nézz utána:

[link]

Csípéseitek nincsenek?

2011. márc. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

nos nem kifejezetten szoktam felvenni XD gyakran csak csüggedten leszedem őket szétnyomom és hajítom a ruhát szennyesbe, de ha nem vészes a helyzet akkor volt már rá példa, hogy felvettem. meg mikor abból a szekrényemből akarok felvenni ruhát, akkor azt mindig előtte átvizsgálom, hogy van-e benne...


a nyáron mikor először ráeszméltem, hogy mivel állok szembe akkor kipakoltam a szekrényt és áttörölgettem vizes ronggyal, de semmi hernyós dolgot nem találtam, szóval tényleg van benne valami, hogy a ruháimban élnek. erre a hipós megoldásra még nem is gondoltam. 2 hét múlva lesz tanítási szünetem, és akkor majd tényleg mindent kiszedek, kimosok, és igazad van a szekrényem körül sem ártanai körülnéznem. de ha ez sem válik be akkor nagyon ideges leszek ... sajnos viszont nincs kertem, panelben lakom, így pár dög könnyen elmenekülhet ... lehet, hogy az egész szobámat fel kéne túrnom? :/


amúgy köszönöm a válaszokat, főleg az utóbbi volt hasznos :)

2011. márc. 6. 14:03
 10/17 A kérdező kommentje:
uhh nem, azért nem hinném hogy ágyi poloska lenne XD a bogár is tényleg barna színű volt repkedett és nem volt valami kicsi XD de köszönöm, hogy aggódtál és nézelődtél az érdekemben :)
2011. márc. 6. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!