Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ki a felelős? Behajtható e az...

Ki a felelős? Behajtható e az adósság a mostani albérlőkön?

Figyelt kérdés

A sztori lényege 9 hónapig laktam albérletbe, munkám során szükségem volt internet használatra, ezért a főbérlő beleegyezésével beköttettem. A számlák mindig jóval előre be lettek fizetve, sosem volt csúszásom, felszólitásom. Kiköltözésem előtt egy hónappal jeleztem az akkori szolgáltató felé is, hogy köszönöm felmondanám, mert tovább költözöm, nincs rá szükségem. Tudni kell hogy ez tv network-ös dolog volt, amelyet épp akkoriban vásárolt meg a digi. Nos a lényeg hogy a minap kaptam egy sms értesitést, hogy van 40 ezer forint tartozásom fizessem be, különben megszüntetik.

Hivom őket hogy ez hogy lehet? mert már lassan egy éve nem lakom ott,és hogy anno el lett küldve (mert email formájában kellett vmi lemondó nyilatkozatot küldeni). Hát ezt deritsem ki én egy olyan cégnél, ami elvileg már nincs is, és a digihez irányitanak a honlapjukon.


Hivom a volt főbérlőmet, hogy jött e számla a nevemre? A mostani albérlői minden nem nekik szánt levelet átadnak, nála számla nincs, de megkérdezi. Megkérdezte, 10 hónapon át elfelejtettek szólni az új albérlők hogy hahó jött 10 hivatalos számla 10 felszólitással.


Holnap megyek be intézkedni, de nem tudom mire számitsak.


A kérédésem tehát: ha esetleg mégis ki kell fizetnem ezt a 40 ezer forintot, terhelhetem e főbérlőt vagy a mostani albérlőket?


mert nyilván ha 1 hónap után szólnak, ami ugyan kötelességük lett volna akkor még azt az 5 ezer forintot benyelném, de 40-et már nem.


És ki hiszi el hogy véletlenül mindig elfelejtették 10 hónapon keresztül?


Várom válaszotokat!


2011. márc. 7. 21:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyugodtan behajthatod a főbérlőn vagy az új lakókon,ugyanis te pontosan tudod igazolni,hogy mikor költöztél el.Én írásos panaszt tennék a cég felé,persze csatolva a lemondó nyilatkozatot amit annak idején küldtél..Gondolom megvan,mert ilyen esetekben 5 évig érdemes megtartani a szerződés felbontásáról szóló iratokat..A levélben kikötném,hogy hajtsák be az új lakókon,vagy a főbérlőn..(10 hónapig elfelejteni nem szólni...ez akkora hülyeség..Nem szóltak mert addig is ingyen volt nekik)
2011. márc. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

VALAKIK azt az internet szolgáltatást 10 hónapon keresztül használhatták, nemdebár?!...


Nos, akik használták (fizetés nélkül) őrajtuk kell behajtani a díjakat és a büntetést, ami a hónapok alatt felgyűlt...


A mostani albérlők nem véletlenül nem szóltak a főbérlőnek 10 hónapon keresztül : addig szép csendben ők használták a szolgáltatást!

Tudták, ha szólnak, akkor egyből megszűnik az "aranyélet"...


Neked most azt kell bizonyítanod, hogy xx-hónap, yy-napján te felmondtad a szolgáltatást!!!

2011. márc. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Na de 10 hónapon keresztül ingyen adták a netet?És nem kötötték ki?Ilyet még nem hallottam,általában a második csekkovicsnál már kikötnek,és nem várnak 10 hónapot.
2011. márc. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!