Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ki lehet védendő fogyasztó az...

Ki lehet védendő fogyasztó az E-on-nál?

Figyelt kérdés

Minden számlánkhoz kapunk egy olyan papírt, amiben ezt igényelhetjük.....

Végül is azt nem értem, hogy ki igényelheti, és mit takar ez....

Elég magas havi számlákat fizetünk, 25 ezret, van 3 kiskorú gyerekünk. Férjem minimálbért kap, én most lettem a napokban munkanélküli, 5 hónap táppénz után kirúgtak a munkahelyemről.

Sajnos voltak elmaradásaink, amit azért fizettünk ahogy tudtunk, hogy legalább ki ne kapcsolják.

Egy ilyen ügy miatt kellett egyszer elmennem az e-on-hoz, s akkor rákérdeztem, de a hölgy elég flegma volt, igazából nem segített, mert valószínűleg vagy rossz lábbal kelt fel aznap, vagy egyszerűen csak nem akart.

csak annyit tudtam meg, hogy ha tartós beteg vagyok, és ezt tudom igazolni, akkor kapom meg....

Már nem is értek ebből semmit, mivel a papíron egy csomó mindent felsorolnak. Akkor most lehetek védett fogyasztó, vagy sem?

Olyan emberektől szeretnék választ kapni, akik megkapták ezt a jogosultságot!

Köszönöm4


2011. márc. 8. 10:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Az e-on honlapján megtaláltam a választ kérdésedre!

Szociálisan rászoruló ügyfelek

Mikor minősül Ön szociálisan rászorulónak?

Abban az esetben, ha:

ápolási díjban részesül,

aktív korúak ellátásában (ebbe tulajdonképpen a rendszeres szoc. segély is beletartozik, tehát elfogadható) részesül,

időskorúak járadékában részesül,

rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesül,

lakásfenntartási támogatásban részesül,

otthonteremtési támogatásban, a támogatás megállapításától számított 3 éven keresztül, vagy

hivatásos nevelőszülő, aki saját háztartásában neveli a gondozásba elhelyezett átmeneti, vagy tartós nevelésbe vett gyermeket.

Valamint ezen felül azok a fogyasztók akik valamilyen testi vagy szellemi fogyatékossággal élnek.

Számodra jogosultsági alap lehet:

- aktív korúak ellátása(munkanélküli járadék)

-gyermekvédelmi kedvezményben részesülsz(minden kiskorú gyermek után van valamilyen kedvezmény)

Igazolást onnan kérj ahonnan a jogosultsági alapod ered(munkaügyi közpot és/vagy államkincstár-önkormányzat)

2011. márc. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Menj be a Családsegítőhöz,ők elintézik a hivatalos dolgokat. 3 kisgyerekkel lehetsz védendő fogyasztó.
2011. márc. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sőt,a családsegitő az elmaradt közüzemü számlákat is segit rendezni,hogy ne gyüljenek.
2011. márc. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi tanácsokat!

De ha védendő fogyasztó leszek, az milyen előnyökkel jár?

2011. márc. 8. 12:16
 5/7 anonim ***** válasza:

Bár én edf-s vagyok,de...

Azt a papírt,amit kaptál,az egyik oldalát Te töltsd ki,a másikat az önkormányzat szociális osztályán töltesd ki,le is pecsételik.

Ezután vidd be a szolgáltatóhoz.

Egy évig vagy/leszel védett fogyasztó.

Nekem mindháromnál van(víz,villany,gáz),előnye számomra,hogy ilyenkor ha elcsúszok a számlán lévő határidőre a befizetéssel,nem rakják rá azt a pár tíz/száz ft. késedelmi kamatot,valamint a felszólítások díjait,ami évente több ezer is lenne.

2011. márc. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
De a számlákat akkor is be kell fizetni.És a védendő fogyasztó papír ellenére is simán, zokszó nélkül kikötik, ha elmarad a befizetés.
2012. júl. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem szeretnék beleszólni de ha jól tudom a védendő fogyasztónak automatikusan jár az előrefizetős más néven feltöltőkártyás gáz és villanyóra is.Ennek a bekötési felszerelési költsége vagy díja egyszeri 5000forint ha jól tudom.A feltöltőkártyát az önkörmányzatnál meg havonta vagy negyedévente fel tudod tölteni vagy feltöltik neked és akkor nincs több kifizetetlen számla/tartozás/hátralék.
2015. dec. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!