Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha például átiratom a villanyó...

Ha például átiratom a villanyórát kijönnek leellenőrizni az óraállást amivel átveszik?

Figyelt kérdés

A párom átvenné a villanyt az ő nevére a démásznál azt mondták,hogy vigyük be az óraállást és ha nincs rajta tartozás akkor átveheti a nevére.De kijönnek leellenőrizni,hogy valós-e az az óraállás,amit leadunk?

Vagy csak az éves elszámolásnál olvassák majd le?


2011. márc. 9. 16:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
kijönnek, óraállást néznek, plombát ellenőriznek, fényképeznek, aláíratják a jegyzőkönyvet
2011. márc. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez biztos?Nálatok is így volt?Mert nekem az lenne jó,ha nem jönnének ki.
2011. márc. 9. 16:44
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is kijöttek, ezt nem úszod meg.
2011. márc. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Olga néni ***** válasza:
100%
Tuti kijönnek. Új felhasználó, új szerződés. Végül is nem lehetsz felelős semmi, előtted történt dologért (pl. áramlopás), ezért tisztán, leellenőrzött állapotban kapod meg az órát. Erről szól a történet.
2011. márc. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Na szóval az a nagy büdös helyzet van,hogy nem tudjuk kifizetni a számlát,mert a páromnak másfél hónapja nincs sajna munkahelye,a számlák pedig össze jöttek.Én erre a megoldásra gondoltam,hogy átiratjuk de kevesebb óraállást mondunk be,mert nekünk kalkulált számla jön.Így nullás lenne a számla,vagy legalábbis minimális összeget kellene befizetni.De ha azt mondjátok,hogy kijönnek,akkor ezt sajnos buktam.
2011. márc. 10. 09:11
 6/12 Olga néni ***** válasza:
Erre ők is gondoltak...
2011. márc. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Most kitaláltam egy jobb megoldást,bevisszük az óraállást,amit kiszámoltunk úgy,hogy jó legyen és kész.Így nincs túlbonyolítva a helyzet,és szerintem nem is jönnek ellenőrizni,mert ez olyan,mintha bediktálnánk.Vélemény?
2011. márc. 10. 09:51
 8/12 Olga néni ***** válasza:
76%
A tartozást, illetve a fogyasztást előbb-utóbb valakinek ki kell fizetni. Hacsak nem vered szét az órát. De azért még nagyobb büntetés jár, nem éri meg.
2011. márc. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
De én úgy gondoltam,hogy ez csak átmeneti,mert Júliusba jönnek leolvasni,és addig minden hónapba többet bediktálni,hogy addigra utolérjük magunkat.Tudom,hogy ezt nem lehet a végtelenségig halogatni.Azért nagyon köszönöm a válaszokat.
2011. márc. 10. 11:14
 10/12 A kérdező kommentje:
Olgi néni kérem segítsen valami jó tanáccsal.Nem tudom másképp megoldani,2 gyermekem van és sajnos,hogy ilyen helyzetbe kerültünk,inkább a gyerekeknek adok enni.Jövő héten már a párom is megy dolgozni,úgyhogy szerintem így jó lesz.
2011. márc. 10. 11:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!