Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vettünk "mini-kandallót"...

Vettünk "mini-kandallót" ajándékba. Egy kis acél pohár van benne, amibe nyilván valamilyen olajat kéne önteni. Vajon hol és milyen olajat vegyek bele?

Figyelt kérdés
Budapesten és környékén...
2011. márc. 11. 20:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Nem olajat, hanem denaturált szeszt kell bele önteni!

Olajjal füstöl nagyon, de denszesszel is lesz egy kis szaga, erre készüljetek fel!

2011. márc. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Ja, és denszeszt a háztartási boltból, festékboltból lehet beszerezni.
2011. márc. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100 forintos boltokban lehet kapni illatosított olajat azokba a kis lámpákba, amik úgy néznek ki, mint a petróleumlámpa.
2011. márc. 12. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%

Mit ertesz mini kandalli neven?

Sztem linkelj rola egy kepet mert most nem tudjuk mire gondolsz...


Ha a kis mecseses dologra gondolsz akkor illoolajat kell belerakni, dm rossman, tesco mindenhol kaphato.


Ha bioetanolos kandallot vetettek amihez nem kell kemeny akkor ertelemszeruen bioetanol kell bele amit obi bricostore stb. tudsz megvenni.


Sztem denaturalt szeszt ne egess benne...

2011. márc. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:39


Csak szólok, hogy a denaturált szesz, és a bioetanol 99%-ban ugyanaz: mindkettő etil-alkohol.

2011. márc. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

No és mit kínál hozzá a forgalmazó?

Igen, spirituszt (más néven: denaturált szesz):

[link]


:D

Leültem...

2011. márc. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ok :)

Majd ha visszakapom laptopom jobban utananezek :)


Am nekem kemiabol maradt meg csak hogy mint denaturalt annyit tesz hogy elveszitette kemiai tulajdonsagait vagy mi.

A bioetanol az meg 100%-ban eleg mert nincs benne szennyezoanyag es nem kormoz ezert irtam hogy ezt hasznalja :)


Tudtam hogy az is etil-alkohol csak nem mindegy hany szazalekosan tiszta...

2011. márc. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nah megneztem itt a telefonomon :)

A denaturalt szesz es a spirutusz tenyleg ugyanaz es valoban egy ilyeb flakonnal gyujtottak be bnomek is :)


Viszont a bioetanol mar nem egyenlo denaturalt szesz es innentol kezdve nem is ertem miert hivjak bioetanolos kandallonak? Marketingugyileg jobban hangzik vagy mi? :)))


Kerdezo am erre gondoltal a minikandallo alatt?

2011. márc. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nos, a 2. számú gond, hogy bioetanolt jelenleg csak benzinbe keverve lehet beszerezni.

A kandalló elnevezése is csak a divat miatt bioetanolos...

2011. márc. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A 3. számú gond a bioetanollal az, hogy gyakorlatilag láthatatlanul ég. (Oda a látványelem)

Amikor a '70-es években elkezdtek alkoholos autókkal versenyezni gyakran előfordult egy baleset után, hogy csak annyit láttak, hogy olvad le a ruha a versenyzőről, lángot meg nem láttak...

2011. márc. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!