Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tehetek az ilyen szomszéd...

Mit tehetek az ilyen szomszéd ellen?

Figyelt kérdés
10 emeletes panelban élünk, a 6. emeleten. Valamelyik kedves szomszédunk (szerintem az alattunk lakó) rendszeresen különböző tárgyakat hajigál ki az ablakon. Szilveszterkor petárdát, üvegeket. Egyébként zsebkendőket, csikkeket, papírokat. Tegnap egy vödör vizet öntött ki. A 4.-en lakók, autógumikat is! De most a legújabb a kutyapelenka. Tiszta pisi, kaki volt, természetesen az autón landolt. Az autó teteje tiszta pisi lett. Milyen jogi lépéseket tehetek ellene?
2011. márc. 13. 19:54
 1/9 anonim válasza:
75%

Szia!

Szerintem azzal, hogy ilyen kretén dolgokat dobál ki az ablakon, és ezek az autón landolnak, azzal a te tulajdonodat rongálja. Szerezz bizonyítékot, hogy ezt csinálja, állíts egy videókamerát az autóba, vagy nem tudom, és ha meg lesz a bizonyíték, szerintem a rendőrségre lenne érdemes fordulni.

Hozzátenném nem vagyok jártas az ilyen dolgokban, csak gyors logikai úton próbáltam valami értelmes tanácsot adni, remélem segítettem.

18f

2011. márc. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
52%

1. vagyok, csak helyesbíteni szeretnék az egyik mondatomon.

Szóval, ha valaki az ablakon ilyen kretén dolgokat dobál ki, és ezek az autón landolnak, akkor azzal rongálja az autó tulajdonosának a tulajdonát, azaz az autóját! :D

2011. márc. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
vagy simán szarj bele a postaládájába...
2011. márc. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
dobj be neki egy cikket az kislányról meg a pezsgőrüvegről
2011. márc. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a gondnoknak kéne elsősorban szólni, hogy ő beszéljen ezzel a lakóval, hiszen minden társasház házirendjében, alapító okiratában ott kell szerepelnie, hogy csak olyan tevékenységet végezhet, amivel másokat nem zavar, más tulajdonát nem érinti. A társasházi törvény elég rövid, ezek biztos benne vannak, nézz utána. Kérhetsz a gondnoktól névtelenséget, mert aki ekkora bunkó, az általában bosszúálló is. Azért (is) ő a ház gondnoka, hogy az ilyen helyzeteket rendezze, ugyanis azt meg a Polgári Törvénykönyv rögzíti, hogy a házról vagy házból kieső/leeső dolgokért a ház tulajdonosa a felelős, tehát ha valakit még el is talál elképzelhető, hogy az egész társasházat beperlik.
2011. márc. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ezt holnap meg is teszem, köszönöm a tanácsot!
2011. márc. 13. 20:53
 7/9 anonim ***** válasza:
dobj be egy marék szart az ablakon, hogy érezzék meg milyen akkor tuti leállnak :D
2011. márc. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

'10 emeletes panelban élünk, a 6. emeleten. Valamelyik kedves szomszédunk (szerintem az alattunk lakó)'


A 10 emeletes panelban való létezést, ne hívd életnek mert az nem élet ami ott van ,sajnos.A se volt normális aki kitalálta az ilyen lakóházakat.


Csak lesd már meg konkrétan melyik is az a szomszéd , mielőtt vádolnál bárkit is nehogy pont valami normálisabb emberkébe köss bele véletlenül .

És amint lehet költözz el onnan bárhová, még a faluszéli legutolsó kunyhóban is emberibb és természetesebb lesz a környezeted mint ott.

2011. márc. 14. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jó, nem azért lakom itt mert annyira jó. Csak sajnos ezt dobta a gép.
2011. márc. 14. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!