Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül az élet Pesten...

Mennyibe kerül az élet Pesten egy tanulónak? Lent

Figyelt kérdés

Jövőre szeptemberben mennék föl Pestre albiba.


Ti hogyan oldjátok meg az anyagi dolgokat? Mennyibe van egy hónap? Hányan laktok? Milyen költségekkel kell számolni a bérleti díjon, és a rezsin kívül?


Mennyibe kerül egy negyedéves vagy éves tömegközlekedési bérlet, és milyen járművekre jó? Otthonról kaptok pénzt, és azt osztjátok be albérletre is, vagy külön kaptok költőpénzt? Esetleg dolgoztok?


Mennyibe kerül az élelmiszer egy hónapra durván véve?


A párommal szeretnénk kettesben lakni, ha lesz rá lehetőség. Ő dolgozna, én tanulnék.


Esetleg melyik kerületben laktok, és szerintetek melyik a legjobb, vagy melyik ideális? BGF-KVIKra mennék, ami épp a Parlamenttel szemben van, szal eléggé a drága részen.


Minden véleményre kíváncsi vagyok!!! Köszi szépen előre is :)


2011. márc. 28. 18:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Én egyedül vagyok albérletben 30-ért havonta, + rezsi, bár ez nem olyan magas, mivel új lakás, és jó a szigetelése.

"Költőpénzt" azt külön kapok, mivel szüleim utalják az albérlet árát. Kaja,pia: alapvetően melegétel utalvánnyal fizetek a boltokban -ez havi bő 15e Ft-, ezen kívül még olyan 10-15 ezret szerintem költhetek, de ebben már benne van a pia, cigi stb. Nagyon sokat lehet azzal spórolni, ha otthonról hozol fel fagyasztott kaját jó sokat.

2011. márc. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

szerintem nem drágább, mint máshol. a nagy ABC-kben olcsóbbak az alapanyagok. sokat azon lehet spórolni, ha főzöl magatokra.

tömegközlekedés: tudsz diákbérletet venni, az mindenre jó, 3850Ft

[link]


persze, ha a sulihoz közel találsz albérletet, akkor ezt megspórolhatod.


mi a férjemmel havi 100.000ből kijöttünk ketten. ebben rezsi, telefon havidíj, bérlet, extra kiadások, élelmiszerek benne vannak. (a rezsi 30-40e közt volt, 40m2-es lakásban)

2011. márc. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ja igen: havi bérlet 3850, mindenre jó.

Egyébként nagyon sokat lehet spórolni, minden rajtad múlik, hogyan van beállítva a fűtés, hova jársz vásárolni, tavasszal jársz biciklivel bkv helyett stb, én havi 50-et félre tudok rakni kb.

2011. márc. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A rezsin tényleg nagyon sok múlik, az előttem szóló írta, hogy nekik 30-40 volt, nekem télen a leghidegebb hónapban volt 20, egyébként 10-15.
2011. márc. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50+rezsi ketten vagyunk igy kb 40 fejenkent. a kaja az meg annyi amennyit eszel 20kb. fejenkent 60 bol meguszod
2011. márc. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
hol van 30 ezerert alberlet? 45 alatt+ rezsiert van mindenhol
2011. márc. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

kétszobás lakásban lakunk négyen (két-két fő jut egy szobára), fejenként mindenki 20 ezret fizet (ez a lakbér + rezsi összeg negyede). azért fix, mert a tulajdonos átalányban fizetteti a fűtést és a villanyt.


kb. így jövök ki havonta:


20 ezer - albérlet

3 ezer - telefonfeltöltés

3850 - budapest-bérlet*

4×460 - oda-vissza út kéthetente haza (tehát kb. 2 alkalommal vagyok otthon havonta)

kb. 5-6000 forint/hét élelmiszer + egyéb költőpénz

+ 1-2 ezer forint tisztálkodószerekre (a közös használatú dolgokra, pl. fogkrém, wc papír, így nem kell annyi egyénileg)


+ 4×220 - buszjegy szülővárosban (amikor hazamegyek)


heti 5-6000 forintból úgy tudok megélni, hogy otthonról hozom a kéthetes ciklus első felére az ételt (húsok, mártások, lekvár); egyébként a tescoban vásárolok, illetve ha máshol, akkor akcióst. ha főzök, főzeléket szoktam, rizst a húshoz, kukoricakását, rántottát, olcsó, egyszerű egytálételeket.

a heti 5-6000 forintban az is benne van, hogy dohányzom: sodrom a cigarettát, így kb. harmad áron járok, mintha dobozzal venném.


*ez közigazgatási határon belül bármire jó, illetve ún. elővárosi máv/volánbusz járatokra még ad kedvezményt = csak a közig. határon túli részt kell fizetnem


én összesen kb. 55 ezer forintból jövök ki, havonta. ebben nincs benne, ha egyszer vennem kell egy csomag zoknit, cipőt vagy nadrágot vagy levágatom a hajam, esetleg betérek a könyvesboltba.

ha jó kapcsolataid vannak, barátaid, ismerőseid; esetleg ezen is lehet faragni. na meg ha nem félsz az outlet és használtruha boltoktól, piactól. :)


19/l


kb. 60 ezerből meg lehet élni, ha ügyes vagy. :)

ha tanulsz, az sem rossz, ha megpróbálod szépíteni az órarended, és hetente két délutánra elmész valahová, 6 órára akár.

vagy hetente adhatsz vérplazmát, esetleg, 2000-et kapsz, alkalmanként :D

2011. márc. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
11. kerületben, nagy füves, virágos kerttel, 2 szobával.
2011. márc. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A vérplazmámat megtartanám magamnak :D Egyszer adtam vért, és két hétig iszonyúan fájt a karom. Nem felejtem el, mikor belémb..ták azt a gerendát, hogy szinte hallottam hogyan reped föl a bőröm, mert az biztos nem szúrt, hanem tépte :S


Ne de köszi, várok még válaszokat bőven. Nagyon alaposan írtátok le eddig a válaszokat, amiket nagyon szépen köszönök. nem is tudjátok mennyit segítetek :$ :)

2011. márc. 28. 19:17
 10/10 anonim ***** válasza:

mikor diák voltam, kaptam 40.000 forintot a szüleimtől, és kb 10.000 forintot ösztöndíjnak (sajnos nálunk jó jegyekre is ilyen alacsony volt).

7.000 volt a kolesz, 3.000 a diákbérlet, egyszer hazautaztam havonta, az 5.000 ezután még maradt 30-35.000 forintom. Én mindig magamra főztem, sosem hoztam kaját otthonról mert épp elég pénzt küldtek nekem, nem akartam még kajálni is a szüleim kontójára. Kajára tehát kb havi 20.000 volt, de úgy hogy tényleg jó kajákat ettem, nem teszkógazdaságost, erre azóta vagyok kényes. A maradékból tisztálkodó- mosószerek, egykét ruha (inkább turiztam), meg ha valami komolyabbra volt szükségem összespóroltam apránként. Szerintem bőven jól elvoltam ennyiből.

2011. márc. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!