Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitől van ez a mérhetetlen kosz?

Mitől van ez a mérhetetlen kosz?

Figyelt kérdés

4. emeleten lakom, közepesen forgalmas főút mellett, a lakásom egy kis -házak közti- parkra néz.


a problémám az, hogy ha nem takarítok nap mint nap (porszívózás), akkor hegyekben állnak a porcicák, hajszálak, szöszök. de mindenhol. folyosón, konyhában, fürdőben, szobákban.

végülis szeretek takarítani, de ha majd lesz egy gyerekem, vagy olyan munkám, amitől nagyon elfáradok, akkor már nem lesz kedvem még este 10kor is porszívózni.


mi okozhatja ezt a sok koszt??? hogy tudnék ellene tenni?


2010. jan. 31. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Akkor majd beszerzel egy robotporszívót (50-100ezer ft) és az majd egész nap szedegeti össze a port, mikor te nem vagy otthon. Egyébként ha jobb az ablak szigetelése, kevesebb por jut be.
2010. jan. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
A kinti portól nemigen vannak porcicák, az inkább rétegben rakódik le. Porcica inkább akkor jellemző, ha nagyon sok textil (pl. gyapjú ágytakarók, faliszőnyekek stb.) vannak a lakásban.
2010. jan. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

Én a 3.laktam.A házzal szemben volt egy nyárfasor.Ha virágzott,akkor nyitott ablaknál beszálltak a lakásba is.Hetente csak egyszer proszívóztam ( dolgoztam napközben),sőt nem is törölgettem le mindennap,de sehol nem álltak hegyekben a porcicák.

Szerintem te tisztaságmániás vagy.Ha lesz babád,annak sem lesz jó a sterilkörnyezet,mert porallergiás lesz.Az utcán is sok a légszennyeződés,és nem viheted majd bekötött orral-szájjal az utcára szegényt.

2010. jan. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

nincs szőnyegem, se faliszőnyegem... valódi gyapjúból van a takarónk, meg van a kanapén valami ágyterítő.


ez még nem olyan tetemes mennyiség, bár lehet, hogy ezeknek a mocsok porcicáknak ez is elég...

2010. jan. 31. 15:34
 5/7 A kérdező kommentje:

kedves uccsó!


komolyan nem vagyok mániás, de ha eljönnél hozzám mondjuk 3 nap nemtakarítás után azt hinnéd, h a putriból szabadultam olyan sok a porcica.

nálunk nincs nyárfa, az előző lakásunk előtt volt régen, na az tényleg borzasztó... :)

2010. jan. 31. 15:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy túl száraz a szobalevegö.
2010. jan. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A kérdésedre nem tudom a választ, ugyanis én is évek óta kutatom az okokat :=). Minden nap felporszívózok (a söprést már rég feladtam) és felmosok az előszobában, fürdőben, wc-ben, konyhában, étkezőben és másnapra ott "szalad" a porcica a kövön! Persze más helyiségeket is alaposan takarítok, de ezekben konkrétan nincs szőnyeg, falikárpit, sötétítőfüggöny, stb., csak porcica :=). Mindehhez 2 éves, szuperül záródó műa. ablakaink vannak és egy csendes mellékutcában lakunk, ahová csak az itt lakók ill. a hozzájuk érkezők hajtanak be (no meg hetente 1x a kukások). Minket egyszerűen szeretnek a porcicák...
2010. jan. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!