Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az önkormányzati lakás bérleti...

Az önkormányzati lakás bérleti joga eladható?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkoztam ezen, de rengeteg ilyen hirdetést látok. Viszont ahogy én tudom az önkormányzati lakásra pályázni kell és ha rászoruló az illető és ő a legrászorultabb jelentkező, akkor elnyeri, ezután szerződés és az önkormányzat nem teheti ki belőle, míg fizeti a bérleti díjat. Most azt értem miért érné meg mondjuk egy diák szüleinek kifizetni 2 milliót, hogy a gyerek egyetem alatt a legalacsonyabban ússza meg az albérletet, de ez most legális?
2011. ápr. 3. 23:19
 1/2 anonim ***** válasza:
90%
Úgy tudom, ha cserét írnak be, az önkormányzat ellenőrzi, hogy az új bérlő jogosult-e a bérleményre.Van valami ügyvédi okosság, amivel ezeket az eladásokat legalizálják.
2011. ápr. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ.
2011. ápr. 5. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!