Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kötelező egy családi ház...

Kötelező egy családi ház építésénél műszaki ellenőrt fogadni? FONTOS!

Figyelt kérdés
2011. ápr. 10. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kötelező.De ajánlott,mert 8 naponként legkésőbb megnézi,hogy a terveknek megfelelően készülnek-e a dolgok,ill. a műszaki ellenőr nélkül szerkezeti munkát nem is lehet elkezdeni.Busásan megtérül,mert nagyon sok a mókolás,egyszerűsítés.Az építkezés hatalmas költségű dolog,de nagyon szépen el lehet rontani,és akkor ott van az ember,és szaladgálhat a garanciális jogai után,már,ha a kivitelező egyáltalán megtalálható.Jobb az ilyent előre kizárni.
2011. ápr. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én meg úgy tudom,hogy kötelező! Mert,ha bármi baj történik (mondjuk összedől a ház),neki kell vállalni a felelősséget! Nálunk nélküle nem is lehetett elkezdeni az építkezést. Neki kellett írni az építési naplót!
2011. ápr. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kötelező, ha a kivitelezés számított értéke nem haladja meg a 30 milliót. Ez az érték benne van a tervdokumentációban. A műszaki vezető kötelező. Az első hozzászólónak igaza van abban, hogy nem kevés előnye van. Mi például nem fogadtunk, de régóta ismert vállalkozó építette a házunkat, akinek az elmúlt 10 évben épített több munkáját is ismerünk, ismerős tulajdonosokkal. Így aztán úgy ítéltük meg, hogy nincsen rá szükségünk.
2011. ápr. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. De tulajdonképpen a műszaki ellenőr és a műszaki vezető nem egy és ugyanaz? És ha nem kötelező miért kell feltüntetni nevét és székhelyét az "Építkezés megkezdésének bejelentése" papíron?
2011. ápr. 11. 13:44
 5/6 anonim ***** válasza:
A felelős műszaki vezető és a felelős műszaki ellenőr nem egy és ugyanaz. Az ellenőr ellenőrzi tulajdonképpen az építési vállalkozó és a f.m.vezető munkáját, téged képvisel velük szemben. Azt nem tudom neked milyen nyomtatványod van, amit én a műszaki irodán kaptam, azon nem volt műszaki ellenőr feltüntetve.
2011. ápr. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oké. Több helyen próbáltam infókat gyűjteni. Azt szűrtem le, hogy a felelős műszaki vezető kötelező, az ellenőr meg csak akkor ha nem egy kivitelező végzi a munkát,v ha 30millió feletti az ár. Az ellenőr "véd engem" a kivitelező, ill. a felelős műszaki vezetővel szemben. DE AKKOR MIÉRT KÖTELEZŐ A FELELŐS MŰSZAKI VEZETŐ? A nyomtatványt 2 éve adta az építésügyi hivatal a tervekkel együtt, hogy majd adjuk be ha megkezdtük az építkezést.
2011. ápr. 21. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!