Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyenek Budapest kerületei?

Milyenek Budapest kerületei?

Figyelt kérdés
Milyen sorrendbe rendeznéd Budapest összes kerületét, aszerint, hogy szerinted melyik a legjobb? Az első legyen a szerinted legjobb kerület, az utolsó pedig a szerinted legrosszabb.
2011. ápr. 10. 19:39
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

Huh, fogós kérdés :D De nekem ez a véleményem:


1. II. kerület

2. V. kerület

3. XI. kerület

4. XII. kerület

5. XXII. kerület

6. III. kerület

7. VI. kerület

8. I. kerület

9. XVI. kerület

10. XIV. kerület

11. XIX. kerület

12. XIII. kerület

13. XVII. kerület

14. IV. kerület

15. VII. kerület

16. XV. kerület

17. XVIII. kerület

18. XX. kerület

19. XXIII. kerület

20. IX. kerület

21. XXI. kerület

22. VIII. kerület

23. X. kerület

2011. ápr. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
60%

Én csak az első helyezetteket írom le.(Ami nekem tetszik)


Buda:

Legjobbak:XII,II,XI

Pest:V


A többi sz'r,budán talán még az I.kerület,de nekem nem szimpatikus

2011. ápr. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Nem lehet általánosítani így a kerületeket, mindegyiknek vannak jó és borzasztó részei. A 8. kerület Palotanegyedet például imádom (Rökk Szilárd utca Blaha felé eső része azért itt is szörnyű), a IX. Ráday utca is nagyon jó.

Én így állítanám fel a listát, a pesti oldalra:

1. - VIII. kerület: Kálvin tér, Palotanegyed, azon belül is: Nemzeti környéke, Reviczky, Ötpacsirta, Múzeum utca, Szabó Ervin tér, Mikszáth Kálmán tér, Pollack Mihály tér, Bródy Sándor utca a Szentkirályiig, Szentkirályi utca Baross-Bródy közötti szakaszon, Múzeum körút, Baross utca sétáló része

2. - IX. kerület, Kálvin tér, Ráday utca, Kinizsi utca, Hőgyes Endre u., Ferenc körút Kálvin felé eső oldala, Vámház körút

3. - V. kerület, Kálvin tér, Bástya, Képíró, Váci utca, Belgrád rakpart, Március 15. tér, Szabadság tér, Fővám tér

4. - VIII. kerület, József körúton belüli rész (kivéve Blaha környéke)

5. IX. kerület, Lónyay utca és környéke (Boráros tér nem)

...

A lista legvégére meg VIII. kerület, Magdolna negyed, Népszínház utca és környéke, holtversenyben X. kerület Hős utca környékével.

2011. ápr. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Süle Dominik ***** válasza:
100%

I.kerület;Ez egy kisebb kerület. Főleg tehetősebbek illetve idős emberek lakják viszont a közbiztonság nincs a toppob

II.kerület:Burzsuj. Itt is sok a gazdag és az idős ember. Jo a biztonság viszont Felhéviz és a pályaudvar fele getto.

III.kerület:Itt viszonylag sok a panel. Viszont van ipartelepi és hegyvidéki része is. A biztonság itt is jo. Viszont az Újmegyeri téren este vannak arcok. Egyik kedvenc kerületem.

IV.kerület(ide jártam iskolába):Ez a kerület szinte teljesen megujult. Sorra épülnek/ujulnak az épületek. A közbiztonság rengeteget javult. Káposztásmegyer pedig az egyik legjobb lakotelep Budapesten. Egyedül Székesdűlőt nem ajánlom.

V.kerület:Kicsike kerület. Szépnek szép és igen drága is. Viszont a közbiztonság rossz nagyon. Nem igen laknák itt.

VI.kerület(ide járok iskolába):Szintén kicsi kerület. Vannak polgárias részei. Andrássy úttol(Deák tér terézvárosi részétől) az Oktogonig nagyon jo. Oktogon után már nem az igazi. Szerintem kissé tulárazott. Itt se laknák igazán.

VII.kerület:Legkisebb kerület. Zsidónegyed szerintem kifejezetten jó. Keleti pályaudvar 500 méteres körzetét nem ajánlom. Sajnos a közbiztonság rossz.

VIII.kerület(Itt laktam):Egyátalán nem olyan vészes mint azt sokan hiszik. Egyedül az Orczy tér és a Népszinház negyed meg a Dioszegi Sámuel utca rossz. A Tisztviselőtelep szép és teli van zölddel.

IX.kerület(Itt laktam):Nagyon változatos kerület. Belső-Ferencváros kifejezetten elit lett. József-Attila ltp. viszont egy nagyon kellemes és gyönyörű lakotelep sok arra felé a családos és az idős is teli zölddel. Külső-Ferencváros viszont nagyon rossz(Aszódi utca,Közvágóhid utáni utcák Pesterzsébet felé,Gubacsi út,Külső Mester utca)

X.kerület:Ez is sokat fejlődőtt. Óhegy egy kellemes és zöld városrész(Gyömrői út és környezete rossz),Újhegyi ltp. szinte teljesen megujult. Ligettelek,Felsőrákos,Kertváros ezek is szimpatikus városrészek. Gyárdűlő borzaztó viszont az ottani lakótelepet egész szépen megcsinálták az nem is olyan rossz. Viszont a 99-es busz vonala kerülendő.

XI.kerület:Annyian laknak itt mint egy nagyvárosba(~130 ezer lakos) szerintem nagyon jo kerület. Sok a zöld. A közlekedés is remek. Szivesen élnék itt.

XII.kerület:Sötétvágás útat leszámitva szintén remek kerület. Csak sokat kell fizetni itt mert ez a legdrágább kerület. Főleg gazdag emberek és idősek lakják. Jo a közbiztonság.

XIII.kerület:Talán a legváltozatosabb kerület. Vannak kertvárosias részei(Duna Plaza környezete),polgári részei(Újlipótváros),modern luxus részei(Vizafogó) és gettós részei is sajnos(Szabolcs utca és környezete) de azért bőven élhető.

XIV.kerület:A pesti oldal legnépesebb kerülete. Szerintem az egyik legbiztonságosabb és a legjobb kerülete Budapestnek teli zöldfelülettel. Egyedül Istvánmezőn kell figyelni. Ott vannak furcsa alakok. Szivesen élnék itt is.

XV.kerület:Hát nem is tudom. Újpalotát leszámitva egyátalán nem tetszett nekem. A kertváros messze van. De az még élhető(Fő út,Kossuth utca,Széchenyi tér pl.rendben van) viszont onnan nem messze viszont a Károlyi Sándor utcában és a közvetlen környezetében sok az ipartelep. Ráadásul a Dunakeszi út ha jól tudom türelmi zóna.

XVI.kerület:Nagyon élhető kertvárosias szép kerület. Szinte már-már tökéletes választás. A Lándzsa utcai lakótelep nem jo viszont. Ellenben Mátyásföld teli van gyönyörű villákkal és házakkal. Itt is laknék. A közbiztonság talán itt és a XVII.-be a legjobb.

XVII.kerület:Szintén remek kerület. Élhető és szép. A közbiztonság talán itt és a XVI.-ba a legjobb.

XVIII.(itt laktam):Eléggé vegyes kerület. Ferihegy,Havannatelep,Rendessytelep számomra nem az igazi viszont lakható. Ellenben:Bókaytelep,Gloriett-telep,Újpéteritelep stb. nagyon kellemes és élhető. Ajánlom ezt a kerületet. A Bókay-kert kifejezetten kellemes és a rendezvények is vannak ott.

XIX.kerület(itt lakok):A lakótelepet kezdik rendbe tenni de még mindig nem a legjobb. A kertváros nagy része rendbe van. Wekerletelep kifejezetten élhető és szép,hangulatos.

XX.kerület:A központot és a Mártirok útját leszámitva és a Mediterrán lakóparkot leszámitva élhetetetlen. Nem laknák itt. Főleg Pacsirtatelepen nem.

XXI.kerület:A Gyártelep és az Ófalu az egy élhetetlen gettó. A Királyerdő,a Kertváros és Az Erdősor viszont nagyon kellemes és rendben van. A többi része se vészes. Szabótelepen viszont este nem a legbiztonságosabb.

XXII.kerület:Keveset tudok róla. Én a legtöbbször Budatétényen jártam. Az teljesen rendben volt. Budafokon csak a 251-es vonalát és a Városház teret ismerem. Szerintem az a része hangulatos már-már vidékies. Nagytétényen talán ha egyszer jártam. Az viszont totálisan élhetetlen és ráadásul a közlekedés is rossz.

XXIII.kerület:Nagyon-nagy kerület. Újtelep(Szentlőrinci úti ltp.) szerintem nem rossz. A Belváros is jo és forgalmas ám ennek ellenére még is csendes. Milleniumtelepet nem ajánlom.


Sorrend:

1.XIV

2.III

3.XVI,XVII(döntetlen)

4.XI

5.XII

6.XVIII,XIX(döntetlen)

7.XXI

8.IV

9.II

10.I

11.XXIII

12.VIII

13.IX

14.XXII

15.XIII

16.X

17.XV

18.VII

19.VI

20.V

21.XX


Ajánlott:XIV,XVI,XVII,III,XI,XII

Élhető középmezőny:XVIII,XIX,XXI,IV,II,I,XXIII

Kevésbé élhető középmezőny:VIII,IX,XXII,XIII,

Nem ajánlott:VII,VI,V,XX,

Kategoriákbol kimaradt:XV

2017. júl. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Süle Dominik ***** válasza:
87%
Bocsi. A kategoriákbol a X. is kimaradt.
2017. júl. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Süle Dominik ***** válasza:
87%
Véletlen kihagytam:X.kerületbe Laposdűlő nagyon-nagyon rossz. Ott van a hírhedt Hős utca és a Pongrác úti ltp. Az a része kerülendő
2017. júl. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!