Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Földszinti téglalakás padlója...

Földszinti téglalakás padlója hideg, mivel lehet szigetelni és mennyibe kerül? A szobákban parketta, egyébként kő van lennt.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 12. 17:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Amennyiben a belmagasság engedi a parketta alá betehetsz 8-10 centi hőszigetelést.

maga a hőszigetelés nem sok,(500-1000/m2) de ugye felkell szedni a parkettát és újrarakni a hőszigetelés feleltt. az ajtókat le kell vágni. Ez a sok pénz

2011. ápr. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Télen az én lakásom is hideg, pedig a másodikon lakom (az alattam lakó nem fűt), ezért vettem vastagabb "futószőnyeget", és télen a konyha, előszoba, közlekedő járataiban lerakom. Amikor jön a jó idő felszedem, könnyebb a takarítás és még mindig olcsóbb, mint a teljes alászigetelés.

A szobában a parkettára (ha még nincs) középszőnyeg + összekötők, ha még ez is kevés, akkor (én például) rendszeresítettem magamnak olyan szoba-papucsot, amiben kizárólag csak ott vagyok, így a lakás egyéb helyéről más koszt nem hordok be a szőnyegre, de nem is fázik a lábam.

2011. ápr. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is tégla lakásban lakom, csak a 2.emeleten. A földszinten élő lakó ezt a problémát úgy oldotta meg, hogy évekig könyörgött a közös képviselőnek, hogy szigeteltesse le a pince plafonját. Ezt is megpróbálhatod, ha együtt működnek a lakók. (Mi, többi lakó nem örültünk ennek, mert ez csak az ő érdekét szolgálta és lett volna más egyéb tennivaló is a háztömbön...)
2011. ápr. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

nagyon kell vigyázni, hogy a lakás párája ne csapodjon le az új burkolat alatt.

1)parkettát felszedni. mindent kitisztitani, szárazra. ezek után bőségesen kezelni penész elleni szerrel, olyannal, ami beltérben, lakásban használható. ezek után jön egy járható nikecell, kb 5 cm. nem kell extrudalt, de ne is legyen a legpuhább, legolcsóbb. ha a belmagasság engedi, a parnafák alatt is legyen egy 1-2 centis csik. a párnafát is kezelni kell gomba ellen. ezek után jön egy párazáró szigetelés, legyen erős anyag, fel kell tüzni a párnafákra is. erre lehet tenni a szalagparkettát. ha laminált parkettát tennél, akkor még kell a párnafára egy osb lemez, 1-1,5 cm vastag. erre kell ragasztani a parkettát is, ha hagyományosat akarsz feltenni. a legjobb bitumenes ragasztóba tenni.

ez a szigetelés nem egyszerű és nem olcsó, viszont jelentősen megtakarithatsz vele fűtést és jelentősen emeli a kényelemérzetet, a fűtés hőfokát pedig le lehet szabályozni, mert a láb komfortja a legfontosabb.

2011. ápr. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!