Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vadiúj nyílászáróink vannak...

Vadiúj nyílászáróink vannak redőnnyel, és süvít a szél, ez normális?

Figyelt kérdés

Azért cseréltük le a régieket, mert akkora rés volt már, csak úgy fütyült be a szél. Ezek újak, modernek, műanyagból vannak, minden ablakot és a bejárati ajtót is kicseréltettük! Mégis süvít a szél, olyan vinnyogó, furcsa hangot ad az erkélyajtós ablak... :(( Ha picit megnyitom, elmúlik ez a hang.


9. emeleti panelről van szó.


Mivel itthon vagyok a kicsi fiammal, egész nap ezt a visító hangot hallgatom, megőrülök tőle. Rossz a nyílászáró, vagy mi lehet?


2011. ápr. 13. 13:45
 1/7 anonim ***** válasza:

" Rossz a nyílászáró, vagy mi lehet? "


Igen ,valami rossz a nyílászárónál,de ezt te is tudod,számodra is nyílvánvaló ,hogy az új ablaknak nem így kéne viselkednie. Elképzelhető ,hogy egy csavaros beállítással probléma mentessé lehet őket tenni.

2011. ápr. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem, nem tudom mi lehet. Ezért is kérdezem itt! Köszönöm a választ.


Azt meg végképp nem értem, ha megnyitom az ablakot résnyire, rögtön abbamarad ez a süvítés.

2011. ápr. 13. 13:55
 3/7 anonim ***** válasza:
szerintem nem jól állította be a nyílászárókat, hívd ki, aki betette és garanciába csinálja meg
2011. ápr. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a sűvítést szerintem a nyomáskülönbség okozza, erre utal az, hogy mikor kinyitod az ablakot, kiegyenlítődik a nyomás, és nem nyikorog. Ettől a nyomástól esetleg feszül az ablak, ez szerintem normális, a baj viszont az lehet, nincsenek pontosan beállítva az ablakok,rés van, mert nem lehet rendesen hermetikusan bezárni, ez megmagyarázhatja azt is, hogy fütyül. Tehát az ablakszárny lóg, és nem illeszkedik a keretbe, mert más helyzetben áll, olyan, mintha egymásba raknál két homokozójátékot, de az egyiket kicsit eltolod az egyik irányba, mindjárt nem fog passzolni, és ezt lehet észlelni úgy, hogy nem lehet könnyedén, hangtalanul bezárni az ablakot, hanem akad közben. Vagy amikor bezárod, az ablakszárnyat mondjuk felül hézag van, esetleg befér az ujjad, alul meg már nincs. Ez elég rendszeres a panelek felújításakor, hogy tojnak az ablakok beállítására, csak gyorsan bedobálják, hogy gyorsan végezzenek. De ha mondjuk odamész szögmérővel meg vízszintmérővel, szerintem megállapíthatod, hogy ez lehet-e a baj. De közelről is látni kéne, így nem lehet biztosra mondani.
2011. ápr. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! Holnap kihívom aki csinálta, remélem tud rajta segíteni, mert "élvezthetetlen" a lakásunk, mióta ilyen szeles idők vannak.
2011. ápr. 13. 22:45
 6/7 anonim ***** válasza:
9.emelet már nagyon magasan van.Nálam is itt a 10.emeleten itt is besüvít a szél valamennyire,szembe kapja az ablak az északi szelet,lehet,hogy te is szembeszelet kapsz,ami mondjuk orkán erejű,akkor ez természetes a legjobb ablakoknál is.Vagy kisebb légmozgásnál is tapasztalható,mert akkor érdemes szakembert hívni,lehet hogy oda lesz 10 ezer forint,de legalább jók lesznek az ablakok.
2015. jún. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez azoknak is szólt,akik hasonló cipőben járnak.
2015. jún. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!