Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen trükk létezik hangyák...

Milyen trükk létezik hangyák ellen a konyhában?

Figyelt kérdés
Időről időre ellepnek és akkor aztán mindenhol vannak, ha édes, ha savanyú, ha vizes, ha száraz. Bár inkább a nedves területeket vettem észre, hogy szeretik. Konyha lévén nem akarok semmilyen szert alkalmazni, fújni, sprézni, stb. ha nem muszáj. Működik valami ilyesmi, mint a darazsak ellen a kólásüveg vagy hasonló? Köszönöm szépen.
2011. ápr. 14. 15:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Sütőpor!
2011. ápr. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De az mit csinál velük?
2011. ápr. 14. 15:24
 3/11 anonim ***** válasza:
Milyen hangya? Kerti, fáraó? (azok pici barnák)
2011. ápr. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%

egy magas pohárba kb 1,5cm víz és bodzaszörp.


egy éjszakára kint hagyod, reggelre tele van halott hangyákkal.

2011. ápr. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

Reszelt uborka!

Ezen Enis meglepodtem, de nem szeretik es igy elmenekulnek, ezt tapasztaltam.

2011. ápr. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Én a szárnyas hangyákat nyers tojáshéjjal üldöztem el a szobából, de nem szeretik se az uborkát, se a fokhagymát. Tedd a lyukhoz, ahol bejönnek. Vagy sütőport szórjál a vonulási útjukra.
2011. ápr. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
75%
Csak simán sóval le kell szórni a falak mentén a járataikat. 2 napig hagyd úgy, utána sepregess össze! A hangya megeszi a sót, ami kiszívja belőle a vizet és elpusztul. Lebutítva nagyjából így öli meg...:)
2011. ápr. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Vape hangyacsapda, az egész boly eltűnik, garantáltan.Nem mérgező, nem lehet belenyúlni, csak le kell rakni a hngyák útvonalába, ahonnan beviszik a bolyba a cuccot és mind kampec!
2011. ápr. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszadóhoz csatlakozom, nekem is ez vált be. A többivel az a gond, hogy hiába ölöd meg az összes kimerészkedő hangyát, bent a bolyban rengeteg marad, és jönnek folyamatosan az újabb felderítők, hogy kaja után nézzenek!


Biológussal beszéltem, anno, tőle tudom, hogy a panelekben honos fáraóhangyák (pici barnák) egyetlen igazán hatásos kiirtási módszere az, ha a KIRÁLYNŐT teszi terméketlenné a vegyszer, pontosabban hormon!


A VAPE hangyacsapda ezt tudja: a kis kazettácskák hormontartalmú fincsi eleséget tartalmaznak, amiket a szorgos dolgozók behordanak a bolyba, elsősorban a királynő táplálására! A dolgozók a hangyáknál simán beáldozhatók a szaporodás (és fennmaradás) érdekében, ezért hiába irt ki az ember akárhányat, amíg a féltve őrzött királynő odabent a bolyban termékeny, addig mindig lesz utánpótlás az elpusztított dolgozók helyett!


Ez a lényeg, és mással nem is érdemes próbálkozni. Igaz, türelem az kell hozzá, mert ha megöli az ember a kint kóricáló dolgozókat, akor nem lesz aki behordja a hormontartalmú táplálékot a királynőnek, illetve ha csak egy is feldobja a pacskert a méregtől, már nem etetik vele a királynőt. Okosak ám ezek a dögök;)


Szóval, ez a hormontartalmú bigyó - eleség - nem mérgező, csak terméketlenné teszi a királynőt, és így, utánpótlás híján szépen kipusztul a kolónia! Nálam ez kb 4-5 hét volt, de érezhetően egyre kevesebben grasszáltak kint, míg végül teljesen megszűntek létezni.


Ez kb 4 éve volt, és azóta se tértek vissza, pedig panelben lakom, ahol a korábban rendelt rendszeres, évi négyszeri céges irtás ellenére mindig visszatértek a kis dögök, de a hangyacsapdás irtás óta NEM! És nem mellesleg így sokkal olcsóbb is (az éves irtás 3600 ft volt/év, míg a VAPE asszem úgy 1000-1200 ft, és még maradt is belőle vagy két kis kazetta)...

2012. ápr. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja, és természetesen azóta se kellett használni a VAPE-t, mert a négy év ezelőtti írtás óta nem tértek vissza többet a hangyák! (Persze azóta már kidobtam a megmaradt kazikat, mert lejárt a szavatosságuk...) Próbáljátok ki, egyáltalán nem zavaró a jelenlétük, mert pivi pár centis műanyag dobozkákról van szó, amit ott kell elhelyezni, ahol a legtöbb hangya előmászik, és mindenhová kell tenni, ezért van a dobozban több kazetta. A hangyák ki-be mászkálnak a kis nyíláson, kihordják a pici gömböcskéket belőle, majd egyszercsak nem jönnek többet, és ennyi;)
2012. ápr. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!