Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vályogból készült házat...

Vályogból készült házat hogyan lehet hőszigetelni?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy nem szabad nikecell/hungarocell szigetelést alkalmazni, mert "befulladnak" a falak, nem ereszti át a nedvességet, a szigetelés és a fal között csapódik le a víz (ergó összedőlhet a ház emiatt...). Mivel tudom akkor szigetelni, ami költségtakarékos is egyben? Nyílászárókat már cseréltünk (műanyag), és már csökkent a gázszámla :)
2011. ápr. 16. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Vályogházat szigetelni? Erről nem is hallottam még.. Szerintem elég jól szigetelnek a vályog falak, nálunk pl. közel egy méter széles a fal.
2011. ápr. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 napietus ***** válasza:
a falat teljesen felesleges szigetelni, mint Te is írtad, csak a problémád lesz belőle. minimum bepenészesedik, de nagyobb baj is lehet.
2011. ápr. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sehogy.

Ha nedves a fal, akkor alulról szigeteljétek le, mivel a vizes fal jobban vezeti a hőt, mint a száraz (tudod, ahogy vizes ronggyal sem szabad megfogni a tepsit, mert egy másodperc alatt átforrósodik, szárazzal meg simán megfogod). Szóval egész pontosan a víz vezeti a falban a hőt, amennyire lehet, attól szabaduljatok meg.

Illetve amit még el tudnék képzelni, de ez nagyon csak egy hirtelen ötlet: vastagítsátok meg földdel a falat! Bár ez felvet néhány problémát, szigetelés, tetőszélesítés, valamint hogy a friss föld megrepedhet, de talán meg lehet jól oldani, szerintem egy szakemberrel való konzultációt megér a dolog :)

2011. ápr. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A vályogfal önmagában is kiváló hőszigetelő.
2011. ápr. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%

Másoltam :P


A régebbi típusú , családi házak felújítására két fontos okból szokott sor kerülni , nem korszerű az épület homlokzatképzése, és talán a legfontosabb a mai energia árak mellett az energia megtakarítás !


Fontos figyelembe venni a hőveszteségek mértékét általában : Talaj lábazat fele 15 %, homlokzati falon 40%, Külső nyílászárókon 20%, tetőn kb. 25 %.


Parasztházaknál fontos a szerkezetre átgondolt szigetelést alkalmazni pl. eps "open" vagy kőzetgyapotos rendszer.

2011. ápr. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Közel 40 éve épült, és nyáron meleg, télen hideg :( Annyira hidegek a falak, hogy nem lehet nekidőlni sem (azt hiszem 60 cm). Én is hallottam már, hogy kiváló hőszigetelésűek az ilyen házak, de sajna ez nem ilyen. Arról nem is beszélve, hogy a hangyák lassan széthordják az egész házat :) Az tudja csak ezt igazán, aki hasonlóban lakik. Most szigeteljük alulról, de a falakkal még kell vmit tenni...
2011. ápr. 16. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!