Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Eladnám ingatlanomat kell-e...

Eladnám ingatlanomat kell-e fizetnem valamit? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

A történet röviden. 3 Évvel ezelőtt vettem egy autót.Akkor nagyon jó konstrukciókkal, de sajnos azóta rosszabbodott a helyzet.

Arra gondoltam, hogy eladom a tehermentes ingatlanomat és kifizetem belőle az autót, de így sajnos nem marad annyi, hogy tudjak egy másik házat vagy lakást venni, ezért albérletbe költözöm.


2011. ápr. 27. 14:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Inkább az autót add el,és vegyél egy olcsóbbat.
2011. ápr. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Inkább az autódtól szabadulj meg valahogyan. Én nem adnám el a fejem fölül a házat semmiképpen sem, főleg enm egy autó miatt.

Ne tudom, hogy mennyit kapnál érte a hitel miatt, de csak tudnál venni egy kisebb kategóriásat helyette.

Jó persze, nem arra gondolok, hogy Lexus helyett trabant!

2011. ápr. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Igen, ha az ingatlant eladod es nem ingaltlant veszel az aran kell illeteket/adot fizetni.

Ha meg nem marad penzed masik ingatlanra akkor szerintem nem jo uzletet csinalsz, mert inkabb a kocsi vesszen mint a teto a fejed folul.

2011. ápr. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Tudom hogy ez nem válasz,csak érdekelne hogy miért adod el a biztos lakásodat egy autóért, és teszed ki magad teljesen fölösleges stresszhelyzetnek... (albérlet keresés megmarad-e eladják-e a fejed felől, működik-e minden stb)

Miért ér az az autó többet?

2011. ápr. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Jajj de sokan megelőztek mire kiírtam :O
2011. ápr. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Azért szeretném a házat eladni, mert egy suzuki grand viteráról van szó amire havi 140e ft-ot fizetek és még van 7 év hátra. Kb 3 millió forintot ér és még 7 millió a hitel tartozás rá. Nem tudom kisebbre cserélni, mert a hitelem ugyan úgy megmarad. Erre szeretnék valami megoldást. A házam kb 10milliót ér. Várom az ötleteket.
2011. ápr. 27. 14:33
 7/17 anonim ***** válasza:

Add el az autót hitel át-vállalással,tartsd meg a házad mert az jó jön néha, és járj biciklivel vagy tömegközlekedéssel....

( a házakat mostanában úgy is nehéz eladni......)

2011. ápr. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
És akkor kocsim sem lesz, de a hitelt fizessem tovább??
2011. ápr. 27. 14:39
 9/17 anonim ***** válasza:
Azt irja, hogy hitel atvallalassal! Odaadod ingyen az autot, csak vallaljak at a hitelt!
2011. ápr. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ha az ingatlant 5 éven belül szerezted, akkor eladása esetén 25% személyi jövedelemadót kell utána befizetned...

Csak az öt éven túli ingatlanszerzés eladása adómentes.

2011. ápr. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!