Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha eladom az ingatlanomat...

Ha eladom az ingatlanomat amit 4 éve vásároltam illetéket kell fizetnem? És ha házat veszek belőlle azután is illetéket vagyok köteles fizetni?

Figyelt kérdés
Azt tudom,hogy 25% a telek után és a megvásárolt ház után?
2010. szept. 24. 10:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Az eladásból származó vételár jövedelemnek számít, amiből adót kell fizetni (nem illetéket), ha a szerzéstől számítva 5 éven belül eladja valaki az ingatlanát.


Az adózás sávos, ebben megnézheted, hogy rád melyik sor vonatkozik:


[link]


Ha valóban eltelt 4 év a vásárlás óta, akkor az eladási ár 30%-a számít jövedelemnek, ennek kell a 25%-át befizetni adóba.


Ha ingatlant veszel, akkor szerzési illetéket fizetsz, azt egy másik törvény, az Illeték törvény szabályozza:


4 millió forint forgalmi értékig 2%, a 4 millió forint forgalmi értéket meghaladó rész után pedig 4%az illeték


Ha valakinek már van ingatlana és az után már megfizette a szerzési illetéket, majd ezt az ingatlant eladva újabb, de drágább ingatlant vásárol, akkor csak a különbözet után kell illetéket fizetni.


egy hiteltanácsadó

2010. szept. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!