Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért van az amerikai filmekbe...

Miért van az amerikai filmekben elültöltős mosógép a szalonokban, ha a felűltőltős üzembiztosabb?

Figyelt kérdés
Az amerikai filmekben a mosógép szalkonokban mindenhol elültőltős van, ugyanakkor a felültőltős az üzembiztosabb?
2011. máj. 2. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Pusztán csak praktikusságból is: ezeket egymásra tudják rakni, kevesebb helyen több mosógép. Felültöltőssel ezt, hogyan csinálod meg?
2011. máj. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyébként felül, és elöl.
2011. máj. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
valamint ezek nagykapacitású gépek,felültöltősbe belekéne másznod ahhoz,hogy kiszedd a ruhát
2011. máj. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
énekem volt már elöl és felültöltős és mindkettőt szuzerettem csk valmiért nálam 3 évnél tovább nem bírják:S
2011. máj. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mert a jó minőségű mosógépekből szinte csak elöltöltős van, pl. Imesa. És jobb a helykihasználtsága.
2011. máj. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%

Kényelmesebb az elöltöltős, valamint teljesen össze lehet őket tolni, mert nem remegnek centrifugáláskor, ezen kívül látod benne a ruhát, ami közös mosodában nem mindegy.

Ja meg hát ilyen helyre olyan ipari, jó minőségű mosógépeket vesznek, ahol ez a probléma nem áll fenn.


Off, de szerintem amúgy ezt tök jól csinálják. Panelban lakom, már gondolkoztam rajta, hogy mennyivel jobb lenne, ha a lakók összefognának és csinálnánk egy ilyen mosodát az alagsorban. Egy jó minőségű gép, pl. Miele, ami elvileg évtizedekig jó, 400-500 ezeről megvehető. De akkor az akkora, hogy 7-8 kiló ruha belefér. Nálunk 60 lakás van, minden 10 lakás venne egyet, kb. 50 ezres költsége lenne. Esetleg hozzá lehetne venni még szárítógépet is. Akkor mondjuk a költsége 70 ezer lenne.

Ezért cserébe a mini fürdőszobákból kikerülne a mosógép, ezáltal több hely lenne, megszűnnének a ronda fregolik, mert már a száraz ruhákat vinnénk fel a lakásba, feleannyit kellene mosni (egy átlag gépbe ritkán fér 8 kiló ruha). Ja, ha lenn áll 6 gép, akkor valószínűleg legalább egy szabad lesz, amikor lemegyek, ráadásul ha kettő is szabad, akkor berakhatom két egymás melletti gépbe a fehér és a színes ruháimat is mosni.

Szép álom, tudom, meg "ronda amerikaiak", akármit csinálnak az rossz kell, hogy legyen (tuti ezt mondaná a lakógyűlés), de azért szerintem ez tök jó lenne :)

2011. máj. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az előttem hozzászóló mond valamit...
2011. máj. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

60 lakás? De legyen mondjuk csak 10. Az kb 40 ember. Én nem közösködnék 40 vadidegen emberrel egy mosógépen. És mi van ha mindenki ugyan akkor akar mosni és neked már nincs másnapra tiszta ruhád?

Közös lónak túros a háta.

2011. máj. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!