Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni, ha a közös...

Mit tudok tenni, ha a közös képviselő nem hajlandó évente 2x rovarirtást végeztetni, pedig csótányok vannak?

Figyelt kérdés
Azt mondta, próbáljuk megoldani egyénileg, mert mások nem jelezték, és a tháznak csak évi egy irtásra van szerződése. Pont erre van pénzünk amúgy. Én babát várok, és van másik gyerekünk is. Meg 1 lakás esetén egyébként sincs értelme. van valami hivatalos útja, hogy el tudjuk intézni közös költségből? Kihez lehetne még fordulni? Én fóbiás vagyok, betegesen rettegek a bogaraktól, már dagadtra bőgtem a szemem. Más lakók SOSEM panaszkodnak, sőt letagadják, hogy náluk van, pedig nem hiszem, hogy a 20 lakásos t.ház legfelső szintjén, nálunk keletkeznek a csótányok. Kérlek segítsetek, mit tudok tenni???
2011. máj. 5. 12:45
 1/6 anonim ***** válasza:

ki kell hívni az ÁNTSZ-t és az kötelezi a házat az irtásra.

Azért a többiek valószínüleg balhézni fognak utána....

2011. máj. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod, igazán hasznos volt!!! Remélhetőleg. Ugyanis "gyanútlanul" megpedzegettem az antsz témát a k. képviselőnek, és utána picit másként állt a dolgokhoz. Most azt találta ki, hogy holnap megszavaztatja a lakókkal, ha a fele lakóközösség kéri, akkor mihamarabb elintézi, ezt tudja tenni. Na, majd kiderül, mindenesetre legközelebb (ha mégsem akar irtást), megemlítem, h ismerősöm is van ott (tényleg), és felhívom, h ilyenkor mit lehet csinálni :)) És valóban fel is fogom hívni, nem érdekel senki, legfőképp az igénytelen (bár nem annak tűnő) lakók!

Kössz mégegyszer a tippet!

2011. máj. 5. 15:27
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát az a röhely ,hogy nálunk az asterix ha fúj utána több csótány lessz mint volt !!! és a közös képviselő felmondatta velük a szerződést most van egy két igénytelen lakás a lépcsőházba ott persze ,hogy van én azt javaslom zárjátok be a szellőzőket és akkor nem tudnak bemenni itt nálam nincs csótány igaz finnyás vagyok mert mindennap takarítok de inkább mint hogy nyakig érő retek legyen
2011. máj. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1. lépés: megnézni a szerződést, hogy a rovarírtók milyen garanciát vállalnak. (kellene) ha van egyéves garancia, akkor jöjjenek, és csinálják csak meg ingyen!!!)

2. lépés: új közös képviselőt keresni

3. lépés: rendkívüli közgyűlést kezdeményezni meghirdetett napirendi pontokkal

a) a jelenlegi közös képviselő x.hatállyal történő felmentése és elszámoltatása

b) új közös képviselő választása

KB. kicsit utána kell járni.


Én nem elégednék meg az 50 %-os csótánytalaítási szavazással

Ez kb olyan, mintha wgy 10 emeletes házban beázik a tető, és csak az egytizedét érintené... A képviselő szavaztat, de a kilenctizedet nem érdekli az egytized érdeke, és leszavazzák. Ez csak arra jó, hogy egy peren, vagy az antsz eljárás esetén a képviselő mossa kezeit, hogy a tulajdonosok döntöttek így. szóval NEM!!!

2011. máj. 17. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az jutott az eszembe, hogy nem szabad szavazást kiírni törvénytelen kérdést. (Aminek az egyik eredménye törvénytelenséget eredményezne.) A rovarirtásnak tehát így is úgy is meg kell lenni. Garancia azonban a legjobb.

Írd meg, mire jutottál!

2011. máj. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok, bocsi a késői válaszért! A kérésem után 2 héttel történt meg a rovarirtás, de így is vagy 4x kellett könyörögnöm telefonon a közös képviselőnek. A lakók nagy része megszavazta, viszont a 20 lakásból legalább 6-ba sosem engedik be az irtókat. A héten volt lakógyűlés, amire nem tudtunk elmenni, de felhatalmazást adtunk szavazásra. Még nem kérdeztük, hogy mi lett az eredmény, h lesz-e évi 2x-i irtás. Most, kb. 2 hónap elteltével egy nagy barna bogarat találtam éjszaka a falon, de ez nem olyan, mint amilyenek az előző csótányok voltak. Már az idegosszeomlás szélén állok, igyekszünk mihamarabb költözni. más miatt is, pl. vannak napok, amikor 5-10 percenként nyitom-zárom az ablakot, mert valamelyik lakó cigifüstje egyenesen ide áramlik be. De ez ellen végképp nem tudok mit tenni. undorító az egész ház, de gyanítom, más társasházakban is vannak problémák, ezért váltunk kertesre!
2011. júl. 9. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!