Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen egy költözés másik...

Milyen egy költözés másik országba, környezet váltás, barátok elhagyása?

Figyelt kérdés

Nos, erröl szeretnék információkat kapni, különösen azoktol lenne jó, akik már tapasztalták ezt...szóval elköltöztetek egy másik országba, milyen érzés volt az egész? Új nyelv, új környezet, régi jó barátokat ott hagyni ugye senkinek nem könnyű, stb...új emberek... milyen ez az egész?

Szerintem ha én elköltöznék egy másik országba, amire van esély, nagyon hiányoznának a barátaim...ti hogy viseltétek a dolgot? nehéz volt megszokni? és mi van a régi barátokkal, nincs olyan aki nagyon hiányzik és nem ugyanolyan az élet nélküle/nélkülük?


2011. máj. 8. 19:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Igaz, nem másik országba költöztem, de elég messzire otthonról, hogy senkit ne ismerjek. Új környezet, új elvárások, új emberek. Az idő a kulcsa mindennek. Ha nyitott vagy a környezetedre, viszonylag gyorsan megtalálnak az emberek (én lepődtem meg a legjobban rajt), fő a pozitív hozzáállás. Igaz, nekem nem volt mit elhagynom, és már ide jövök haza, az a hely pedig már "idegen".
2011. máj. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én fél évig intéztem a kiköltözésemet, azalatt alig vártam, hogy indulhassak végre. A nyelvet már elôtte is jól beszéltem, de az utolsó két hónapban magántanárhoz jártam hetente kétszer. Amikor már minden készen állt, munka, lakás, stb. és biztos volt, hogy megyek, na akkor bepánikoltam... kiköltözés után 3-4 hétig vergôdtem kissé, hiába volt minden jobb, nehezen találtam a helyem, de a második hónaptól már azt mondtam, hogy megérte jönni, minden tökéletes, ma már csak csodálkozni tudok azon, hogy miért is féltem belevágni, hiszen annyival jobb minden... a barátokkal skypeon vagy facetimeon tartom a kapcsolatot és mivel iszonyatosan jól keresek megtehetem, hogy 2-3 havonta hazamenjek 1-1 hétre, azalatt végiglátogatok mindenkit. Ôszintén mondom, hogy soha nem fogok visszaköltözni.
2011. máj. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

értem... hát, ezt jó hallani :)

köszönöm szépen az eddigi 2 kommentet...attol mások még nyugodtan írhatnak hogy nektek milyen tapasztalataitok vannak ilyesmivel kapcsolatosan...köszönöm még 1x :)


üdv

2011. máj. 9. 01:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!