Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Költözés Kecskemétről Budapest...

.:Laci:. kérdése:

Költözés Kecskemétről Budapestre. Milyen papírokat kell kikérni, honnan, hova kell őket bevinni?

Figyelt kérdés
Pesterzsébetre költöznénk barátnőmmel, de fogalmam sincs, hogy milyen papírokat kell elkérnem és honnan, miket kell elintéznem, hogy többet vissza se kelljen jönnöm ide. Az orvosi alkalmassági vizsgálatok papírját el kell-e kérnem vagy azt majd az új orvos fogja átkérni, a háziorvosomtól a papírokat nekem kell-e elkérnem vagy majd az új orvos kéri át? OTP folyószámla esetén másik városban is intézhetem majd az ügyeimet vagy netán vissza kell majd ide járnom ha valami probléma adódna? Az APEH-től kell kérnem valami iratokat vagy azt majd a pesti átveszi automatikusan? Vagy esetleg amire én nem gondoltam le tudnátok írni? Köszi.
2011. júl. 2. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
a lakcimedet a leendő helyeden az okmányirodában kell módosítani, az orvostól nem árt áthozni a hartonod és odaadni az új orvosnak. otp lánc, természetesen azt tudod intézni. más nem nagyon van.
2011. júl. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget :) itthon nem nagyon akartam még érdeklődni mert egyenlőre még nem tudják, hogy költözök majd csak az utolsó pár napban, hogy kevesebb legyen a vita...
2011. júl. 2. 20:42
 3/6 anonim ***** válasza:
csodállak a bátorságodért. mondjuk ha lenne partnerem, énis húznék. :) csak ügyesen, ne parázz semmitől.
2011. júl. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Először is ha az állandó lakcímed változik, az új lakcím szerinti okmányirodában tudod intézni, kapsz új lakcímkártyát.

Ezzel be tudod mindenhol jelenteni a lakcímváltozásodat. Postán is, vagy az otp-nél például bármelyik fiókban.

A háziorvos váltásnál az új orvosodnak kell szólni, hogy szeretnéd ha átvenne, ők intézik egymás között.

Jó tanács még, hogy elmész a kecskeméti postára, amelyik kézbesíti a lakcímedre a leveleidet, és kérsz egy átirányítást a bp-i címedre, így mindent oda fognak küldeni egyből. Párszáz ft havonta.

2011. júl. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
23:32 köszi :) a gond az, hogy nem csak a partner miatt megek, sajnos elég rosz itthon a helyzet és szeretnék minél előbb menni innen, hely van, meló még nincs de majd kialakul :) csak nem tudtam, hogy miket és hogyan kell majd intéznem de köszi a válaszokat :)
2011. júl. 3. 17:44
 6/6 A kérdező kommentje:
14:00 köszi :)
2011. júl. 3. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!