Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tesztek a környezet...

Mit tesztek a környezet védelméért? Csak engem zavar?

Figyelt kérdés
megörülök amikor látom,hogy tele van műanyag üveggel a kuka lent vagy szemetelnek.én mindent külön válogatok.és így is sok szemetünk van.spórolok az árammal vízzel mindennel.meddig tartana másnak is egy kicsit oda figyelni nem tudom.én az állam helyébe kötelezném az embereket a környezet tudatosságra.meg ez a túl szaporodás én azt nem értem ,hogy mért nem hoznak be születés szabályozást és akkor semmi gond nem lenne.amúgy nem vagyok fanatikus környezet védő de amit látok és hallok a tévében nagyon bántják a szemem.
2011. ápr. 19. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
A születésszabályozás nehéz kérdés, mert a népesség elöregedik, már így is túl kevés fiatal jut túl sok nyugdíjasra. Az ország érdeke persze az lenne, hogy olyan családokban szülessen minél több gyerek, ahol önállóan fel is tudják nevelni őket, és ahol nagy eséllyel dolgos, adófizető polgárok lesznek, de sajnos a mai világban olyan törvényt nem lehet hozni, hogy a dolgos szaporodjon, a segélyes (jellemzően nem idén barnult) meg inkább fogja vissza magát. Vagy mindenki vagy senki. Ez van.
2011. ápr. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én betiltanám a PET palackot, és helyette visszaváltható üvegeket helyeznék előtérbe, amit ki lehet főzni, mosni, és újra fel lehetne használni. Ugyanezt tenném a befőttesüvegekkel. Mint régen. A másik a bevásárló szatyor. Mi nem veszünk ilyeneket. Van fonott kosarunk, illetve vászon szatyor, valamint a régi jó öreg cekker. Nem mosogatok folyóvízben, esővízzel és húzós kútból húzott vízzel locsolok bent a házban is virágot. A gyerekek fürdővizében mosok hajat, és nem égetek fölöslegesen villanyt. Most is egy olyan lámpa ég, ami fényerőszabályozós, és így egy kellemes halvány, meghitt fény van ami arra elég, hogy netezzek. a férjem TV-t néz, a hhoz nem kell plusz fény, mint ami nekem világít ahhoz, hogy most lássam a billentyűt.

Szóval szerintem okos ember vigyáz a környezetére.

A túlszaporodás meg... igen, lehetne szabályozni. Nekem 3 gyermekem van, de nem vállanék többet. Őket el bírjuk tartani, de többet vállalni már felelőtlenség lenne.

2011. ápr. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

a pet palackot , és egyéb műanyagokat amik a tárolóra rá vannak irva. gyüjtőbe rakjuk.


a fényerőszabályzós izzó meg nem feltétlenül energiatakarékos. mert eleve az izzó a összteljesitményéből a fény része 5% körül van. a többi hő.


nálunk kompakt fénycsövek vannak. ezeket meg nem szabad lekapcsolni ha tudom hogy öt perc múlva visszamegyek. mert ezeknek meg van egy olyan tulajdonsága hogy : kezdetben picit többet fogyasztanak. mig nem lesz üzemmeleg.(fogyasztanak az első kis időben mintha üzemmelegen , percekig világítana) (érezhető is hogy nincs is azonnal maximális fény) de beruháznék ledes fényforrásokra. de majd. kicsit késöbb.


nálunk pl fürdővizből , vagy zuhanyzáskor felfogott egy két vödör víz , ott a klotyóba. és ezzel boritjuk le ha használuk. (ha nincs használt viz , persze hagyományosan.

ezzel ha nem is sokat , sporolunk , de azért mégis.

2011. ápr. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
51%
Mindent ami lehetséges. Sajnos az emberek nagy része abszolút nem foglalkozik azzal hogy szétdobálnak mindent, a sörös üvegtől kezdve a chipses zacskóig. Senki nem tanítja meg a gyerekeknek a helyes viselkedést, nem magyarázzák el a szemetelés által okozott károkat, ezért nem is érdekli őket. Nem azzal van baj hogy hányan vagyunk, hanem hogy tudunk e viselkedni, cselekedni ésszerűen.
2011. ápr. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A szemeteléstől én is idegbajt kapok, főleg ha rögtön ott az orrom előtt csinálják. Sosem értettem, hogy miért olyan nehéz pl. buszmegállóban a kukáBA és nem mellé dobni azt a tetves csikket/csokipapírt/zsebkendőt/fecnit.

A másik, mikor az árokparton, út mellett, tóparton, parkban stb. a legváltozatosabb helyeken minden vacak el van dobálva...


Aludobozt, flakonokat külön gyűjtöm, igyekszem minél kevesebb csomagolást "venni", csapvizet iszok általában, kényszeres villanylekapcsolgató vagyok :D (ami nem olyan előnyös az energiatakarékos "izzóknál", de arra odafigyelek), a régi kinyomtatott jegyzeteim üres oldalára jegyzetelek már kb. egy éve... sose fog elfogyni az a sok papír, ugyanígy tanuláskor a sok rajzolgatást/írkálást igénylő tárgyaknál egy köteg régi papírt veszek elő és azt firkálom össze, a használati tárgyaimat általában addig használom, amíg többszöri javítás (toldozás-foldozás) után végleg ki nem lehelik a lelküket (táska, mp3-lejátszó-telefon - divatból nem veszek újat).

2011. ápr. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

sajnos nálunk nincs szelektív gyűjtő, és autóm sincs hogy el tudnám vinni a legközelebbibe :( viszont mikor panelban laktam, ott volt mellettünk, mindig levittem a flakonokat, üvegeket, konzerv- és sörösdobozokat, sőt a papírt is.

itthon csak energiatakarékos izzót használunk.

nem bojlerünk van, hanem átfolyós gáz melegítő, így csak annyi vizet melegítünk, amennyire szükség van. a konyhában minibojler lenne, inkább nem is használom, ha csak öblögetek, jó a hideg víz is. sajnos folyóvízben szeretek csak mosogatni, de van mosogatógép, lemértem, sokkal kevesebbet fogyaszt mintha én mosogatnék.

nem asztali számítógépünk van 300W-os táppal, plusz monitorral, hanem 2 laptop, együtt nem fogyasztanak feleannyit sem. mosógépet és hűtőt is vettünk a költözéskor, mindegyik A+ energiaosztályú.

A lakást sem fűtjük fel 20°-nál melegebbre télen, ha fázom inkább felveszek egy pulcsit.

A villanyszámlánkon soknak számít ha 5000 feletti összeg van rajta, a víz pedig kéthavonta alig ennyi :)


Spórolunk is, és jó érzés hogy ha csak egy picit is, de a környezetünkért is teszünk.

Azért továbbra is nagy álmom egy több rekeszes szelektív gyűjtő itthonra, és egy konténer a környékre.

2011. ápr. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szelektíven gyűjtjük a hulladékot. Számomra is meglepő, de hetente kb. 60-80 liternyi főleg papír és valamennyi műanyag gyűlik össze. Pár éve már el is kényeztetnek minket, mert havi 1× a házak elől szállítja el a hulladékkezelő. Ételmaradékot hozzáteszem a kutyák vacsorájához, zöldséghulladékot a környezetemben levő baromfitulajdonosoknak adom tovább. Elhasznált holmijainkat (ruha, műszaki cikk, bútor stb.) eladom vagy tovább adom annak, aki még tudja használni, a végképpen használhatatlan veszéllyes hulladékot (elem, műszaki cikkek stb.)a gyűjtőben adom le. A 120 literes kukát a kommunális hulladékkal 3 hetente kell kitennünk és sokszor még akkor sincsen teli. Ez többek között azért is van, mert mosom a gyerkőcöm pelusát, pedig 8 órában dolgozom. Még így is kevesebb vizet használok el, mint amit az eldobhatós gyártásánál felhasználnak, a meg nem termelt szemétről nem is beszélve. Igyekszem öko és természetes (ecet, mosószóda, citromsav) tisztítószereket használni. A energiaosztályos háztartási gépeim vannak. Energiatakarékos és led izzóink vannak. A+-os házunk van, kondenzációs kazánnal fűtünk, így nagyon kevés gázt használunk. Amikor csak lehet, biciklivel járunk, miközben a 2 autónk a garázsban áll és a munkahelyünk 5,5 km-re van a házunktól. Kosárral, textil szatyorral járok a boltba, szatyrot akkor sem fogadok el, ha ingyen adják. Az irodában lehetőség szerint a papír mindkét oldalát használjuk. Sorolhatnám még sokáig, de azt hiszem mi nagyon sokat teszünk, hogy vigyázzunk az unokáinktól kölcsönkapott földre. Ha mindenki csak ennyit tenne, nem lenne semmi gond a környezetszennyezéssel. Szerencsére egyre többen gondolkoznak környezettudatosan.
2011. ápr. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nálunk a szelektív hulladékgyűjtésen kívül mindig figyelünk arra, hogy ne csöpögjön és ne menjen feleslegesen a csap, ne égjenek a lámpák, ne működjenek az elektromos berendezések. Most épp egy vízszűrő kancsó beszerzésén vagyok (nekem szimpibb, mint a csapra szerelhető változatok) Épp ma láttam egy nyereményjátékot a facebook-on, ahol vízszűrő kancsót lehet nyerni, így beneveztem:-)Ha meg nem nyerek, rögtön megveszem, így sok-sok PET palacktól szabadítom meg a környezetünket.
2011. ápr. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!