Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan oldjátok meg, hogy ne...

Hogyan oldjátok meg, hogy ne legyen állott szag a ruhás szekrényekben?

Figyelt kérdés
2011. máj. 10. 22:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Minden nap szellőztetem - reggel amikor kinyitom az ablakot, a szekrényajtót is kinyitom amíg megiszom a kávém meg reggelizem, aztán miután felöltöztem, fújok bele parfümöt és becsukom (a parfüm néha elmarad, ha nem jut eszembe).
2011. máj. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sosem volt állott szagú a szekrényem, pedig nem szoktam külön szellőztetni. Nem lehet a szekrény anyagával a gond?
2011. máj. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

én azért nem csinálok ekkora rituálét mint az első :D


teszek bele pot pourrit, és néha kinyitom az ajtót. sose büdik a ruhák, nincs benne posszant szag, a lakásomban is mindig jó illat van, pedig csak ikeás aromagyertyákat terítettem szét mindenütt :D

a szobákat egyébként gyakran szellőztetem, gyakran csinálok kereszthuzatot is, és igyekszem tartózkodni a szagos ételek főzésétől.

2011. máj. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Illatosító tasakkal.
2011. máj. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Az is fontos, hogy a ruha mindig teljesen meg legyen száradva, mielőtt beteszed a szekrénybe. Ami volt már rajtad (és nem olyan jellegű, ami rögtön mosásba kerül), azt szellőztesd egy kicsit a széken, mielőtt elpakolod.
2011. máj. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Toto652_89 ***** válasza:

Érdekes válaszok... bár nálam pl. egyik se működik... igaz tiszta penész az egész lakás, ez talán közrejátszik :P


Kérdésedre a válasz valóban a szellőztetés, és hogy ne legyen nagyon összezsúfolva benne a sok ruha.

2011. máj. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerencsére az én lakásom száraz (panel), de alapból én sem rakom vissza rögtön azokat a ruhákat, amik már voltak rajtam, de még mosni nem kell. Minimum egy napig vállfán "jól el van", ezalatt kiszellőzik. Ha pedig mosni kell, akkor használat után rögtön megy a mosni-valók közé, vagy vállfán várja a "sorát".
2011. máj. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

2245 vagyok. sztem az alapvető, hogy még az egyszer használt ruhát sem teszem vissza, inkább a fotel támlájára, aztán felveszem mégegyszer, vagy ha fér a mosásba, akkor kimosom.

amit mások is jól írtak: csak csontszáraz ruhát szabad betenni, különben megbüdül.


egy csokor levendulát is érdemes betenni jó illatot ad, és a molyok sem szeretik.

2011. máj. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Navégre válasza:
Esetleg kérdés az is, hogy jól mos e a mosógép. Illatgyongyot használj mosáskor, annak sokáig megmarad az illata, és a szekrényt is illatosítja.
2020. ápr. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!