Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Budapest, VIII, földszint,...

Budapest, VIII, földszint, udvari lakás, feltétlen ajánlott az ablakrács?

Figyelt kérdés
enyhén szólva zavarónak tűnik nekem, hogy cellának nézzen ki a lakásom, meg kérdéses, hogy mennyire gyakori, hogy betörjenek, szemben laknak, felettem gyerekek játszanak kint, éjjel én is bent vagyok, szóval nem tudom mennyivel nehezebb egy ablakrácst leszerelni, mint üveget csöndesen betörni...
2011. máj. 18. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:
ha jó a környék, meg a házban a közösség, valamint zárható a kapu, akkor sztem nem fontos.
2011. máj. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

De fontos!! A kapun, hiába zárható, bárki be tud menni (amikor jön egy ott lakó, akkor bemegy mögötte, a lakó nem fogja kérdezgetni, hogy ki ő és hová megy), onnantól meg csak egy lépés a lakás.

Az ablakrácsot úgy kell felrakni, hogy megbontod a falat, és befalazod. Azt tehát az illető vagy falbontással, vagy a rács elfűrészelésével tudja leszedni - mindegyik hangos és sokáig tart.


Most könnyen mondja az ember, hogy mekkora esély van rá, hogy pont betörjenek, de ha álmodban kipakolják az összes értéked a lakásból, akkor bizony bánni fogod, hogy nem rakattál fel rácsot! Egyébként is, bentről nem látszik, ha elé teszel függönyt, kintről meg mindegy.

2011. máj. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
en tennék mindenképpen, nyugodtabban aludnék a ráccsal. vannak szépek is, csavart, íves mintákkal. fehérre festve sztem okés
2011. máj. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

attól is függ, h a 8 melyik része. mondjuk én alapból nem vennék meg egy földszinti udvari lakást, mert sötét és hideg mint a kripta, de te tudod. 100x inkább egy panel.


nos, jobb a biztonság, érdemes rácsot tenni, csak akkor fizet a biztosító a fsz-i lakások esetén, ha van rács.

2011. máj. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
a véleményeket összegzem, mind hasznos. az utolsónak üzenem, hogy nem, nem csak akkor fizet a biztosító, hanem minden esetben, ablak esetében csak annyi, hogy nejlonosnak kell lennie, de a mostani ablaküvegek már mind olyanok.
2011. máj. 19. 07:43
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is tennék rácsot!!! Főleg, ha sokáig tervezel ott lakni.

Nyugodtabban aludnék.

A kilátás meg... Figyelj, ha most kinézel az ablakon, mit látsz? Gondolom egy unalmas udvart, folyosót, más lakások ajtaját... Ez nem valami szép látvány. Nem tök mindegy, hogy rácson keresztül látod mindezt, vagy sem?

Inkább esténként menj ki a Margit-szigetre vagy hétvégén az erdőbe, hogy gyönyörködj a kilátásban, miközben otthon biztonságban van a lakásod!!!

2011. máj. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Földszinten mindenképpen. Teljesen mindegy, hogy nyócker vagy sem. Kertvárosban elég a redőny, de társasházban vagy panelban ez már sajnos kevés.
2016. júl. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!