Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen kutyust tartsak panelban?

Milyen kutyust tartsak panelban?

Figyelt kérdés
2011. máj. 19. 15:16
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Persze, napi 10-13 órát nincs otthon, úgyhogy egyből egy macskát is vegyen oda kínlódni a panellakásában. Gratulálok, ez okos tanács volt.


Kérdező: ez az idő egy kutyának sok egyedül. Ameddig ilyen feltételek adottak, addig inkább mondj le róla, nem lenne egy vidám élete szegénynek.

2011. máj. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:
Plüsskutyát.
2011. máj. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
51%
Panelba semmilyen kutyát ne vegyél!!Csak szenvedés neki ott!Hiába imádod, stb, meg naponta fél órát a szabadban lehet!Az kevés egy olyan állatnak, akit eleve a szabadba teremtettek!
2011. máj. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

nekem meg sem fordul a fejemben, hogy kutyát tartsak, mert van hogy egész nap otthon vagyok, de lehet, hogy egy nap 18 órát meg nem.

sajnos dolgozó ember manapság nem nagyon engedheti meg magának, hogy kutyát tartson lakásban.

én nem is kínoznám csórit.


van 2 malacom, aztán ha majd nyugger leszek, akkor eljön az ideje a kutyázásnak is.

2011. máj. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
jogosak az érvek. :S
2011. máj. 19. 20:44
 16/24 anonim ***** válasza:
Sőt! még a lakótársak panaszait is hallgatnod kellene a kutya ugatása miatt.
2011. máj. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:

"Persze, napi 10-13 órát nincs otthon, úgyhogy egyből egy macskát is vegyen oda kínlódni a panellakásában."


Valószínűleg sosem volt macskád...Nekem 20 éve van,és soha nem érezte magát rosszul egyik sem a panelben,akkor sem,ha sokat volt egyedül.A macskák zöme minimum a nap felét átalussza...Mellesleg van olyan ismerősöm,aki panelben lakik,és Golden Retriever mellé szerzett macskát,mert sokat dolgozik,és azóta a kutya teljesen jól érzi magát,együtt alszanak a macskával...


Ja!És ha eljutottál volna az utolsó mondataimig,feltűnt volna,hogy én sem javasoltam a kutyatartást,ha ilyen sokat kell egyedül lennie...Nekem is pont ezért nincsen kutyám,én beláttam,hogy az kínlódás lenne neki...

2011. máj. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%

21:56

Van macskám, egész életemben volt, tény, hogy nem panelban, de nem szerettek egyedül lenni. A mostani a kutyámmal alszik együtt, ezt a jelenséget is ismerem.


Ha értelmezted volna a kommentemet, látnád, hogy mindössze azzal nem értek egyet, hogy a kutya magányát macskával oldjuk. Ha kutyád van, légy vele - bocsánat, amiért úgy gondolom, hogy az állatainkat nem lehet magukra hagyni, mégha együtt jól el is vannak.

2011. máj. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:

Hali, Ha az embernek van ideje, akkor panelba is lehet kutyát tartani, csak önállóbb fajtát érdemes. Nekem a Basset Hound bejött lakásba, imádta, csak összesen 1órás séták napi 3*-ra elosztva hétközben, hétvégén kirándulás, vagy kutyasuli( megjegyzem a kutyatársaságot jobban szerette). Mikor kertesházba került és nem jöhetett be a lakásba (mivel nem saját..) azt rosszul viselte, kelett mellé veni egy boxost is :)

Ha arra sincs idő, hogy szobatisztaságra szoktasd, akkor nem nyerő a kutya. Ha kisállathoz ragaszkodnál, a macsek önálló, és nincs gond a sétáltatással, ha sétáltatni is szeretnéd néha akkor vadászgörény, egész nap elelszik a ketrecben, amikor meg hazaérsz kinyitod az ajtót, és már indulhat is az "ereszd el a hajam" móka. Többet nem lesz kedvetlen estéd, csak néha ellenőrizni kell a nagyobb réseket, mert ott lesznek az eltűnt zoknik, és egyébb mozdítható csecsebecsék :) Ráadásaul az ivatrtalanított állat abszolút szagmentes (Tapasztalat)

2011. máj. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

szerintem a válasz sajnos, hogy semmilyet :( megőrülne a magánytól.

nekünk cicánk van, én fél 10-kor megyek el itthonról, párom 4 körül ér haza, tehát még 8 órát sincs egyedül, de megszakad a szívem néha érte, mikor jövünk haza és hallja a kapucsengő csipogását, sprintel az ajtóhoz, és még ki sem nyitottuk, már nyávog és nyomja ki a résen a kis fejét. reggel meg arra ébredek hogy keservesen sír mert párom már elment. persze még kicsi, lehet idővel leköti majd magát, de annyira tudom sajnálni :(

2011. máj. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!