Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fel lehet-e építeni 11-12...

Fel lehet-e építeni 11-12 millió forintból egy 90-100 nm2-es újépítésű családi házat?

Figyelt kérdés

Sokan mondták, köztük kőműves is, hogy ennyi pénzből fel lehet építeni kulcsrakészen, de voltak akik azt mondták, hogy nem lehet.

Szerintetek?

A válaszokat előre is köszönöm!


2011. máj. 23. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Fel lehet, de inkább többe jön ki. Spórolni tudsz az anyag minőségén, de az nem éri meg, választhatsz olcsó munkaerőt, de az is visszaüthet. Spórolhattok azon, hogy beálltok segédmunkásnak, és hogy amit lehet, házilag oldotok meg. De azért inkább föle lesz a dolognak szerintem, ha jóm minőségű munkát akartok.
2011. máj. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sem lehet kulcsrakészet. Még ha sokat spóroltok, például akciósan vesztek meg mindent, és beálltok dolgozni, akkor sem lesz minden tökéletesen kész. Végül is, külső vakolás és hasonlók nélkül is be lehet költözni, majd meg lesz csinálva később.
2011. máj. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Normális kivitelben nem nagyon.

Olyanba nem kezdenék, hogy anyagot kispórolni, vagy jó az úgy, majd valamikor be lesz fejezve.

2011. máj. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem! Szerintem min. 14-15 millió!
2011. máj. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Attól is függ,hogy hol építkeznél,faluba lényegesen olcsóbb építkezni,de az anyagáron nem érdemes spórolni,mert pár év múlva többlet költség fog kialakulni.Sajnos egy megbízható,jó ház ilyen mérettel 20 millió forint.
2014. jan. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Mivel már csak szakvizsgás mester végezheti a munkát, így nehéz ilyen árból kihozni. Ha faluban nézelődsz, lehet jobban jársz már egy felépítettel.

Személy szerint családi házban lakok, de ennyi pénzért még egy jó lakást is alig találsz, azok is Budaörsön vagy Pesten 15-18 tájékán vannak. Ha jól kifogja az ember 68-72nm megvan.

Az a baj, ennyi pénzért vagy valamiért többért felépíted a házat. Telek egy elég nagy támpont, hisz ott fog állni, nem amerikai utánfutós ház... Ha faluba költöznél ott jó árak vannak, de egy idő után a nagy nyugalom lehet megöl vagy kifogsz egy barmot, mint az egyik rokonomnál. Éjjel-nappal valamit kell csinálni, fúr, köszörül, kalapál, stb.

Átnéztem egyszer, értelmetlen 1-2 ezer forintos dolgokon cseszi a saját s maga idejét...

Falura necces menni, lehet jó, de akár az ellenkezője is megeshet. Nagyon nincs visszaút.

Ha meg Pest megyében akarsz jobb helyen telket venni, akkor 10-15m. Diósd, Törökbálint, Fót. Rámegy még 15 millád a házzal, 28-30m-ból kijössz. Eladni egy 90-100nm-es házat meg már nem valami könnyű. Abszolút bukta, kb. 30-ból lesz 20 millád.

Inkább egy jobb lakást néznék, van rá mindig kereslet, könnyen eladható.

Családi házat venni is inkább 35 millától érdemes, ott már lehet jókat kifogni. Nincs annyi kóklerkodás. Voltam még 5 éve egy házat nézni Budaörsön. 43 millát kért az ember 170nm-ért. Jó elosztású volt, viszont a tető cserés lett volna, dryvit, meg sok más dolog miatt nálam kicsapta a biztosítékot.

Nézni kell a hirdetéseket, ki lehet jókat fogni.

Most épülteket inkább nem vennék, ahol egy év alatt felhúznak egy házat arról inkább nem mondok semmit.

2014. szept. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!