Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért KELL saját hazát venni...

Miért KELL saját hazát venni bizonyos életkor után?

Figyelt kérdés

Ugye lassan már az a ciki, ha 30-40 évesen nincs saját házad. Mert ez olyan alap dolog, hogy saját háza legyen az embernek.


Mégis miért? Több országban is ez nem divat, hanem csak bérbe van náluk a háza. Előnye, hogy nem költesz ki felesleges milliókat, hogy aztán pedig ott kell maradnod egy egész életre. Megszűnik a mobilitás. Nem teheted meg azt, hogy fogod magad és elköltözöl az ország másik részére, vagy akár külföldre. Miért ilyen fontos MO-n a saját ház?


2011. máj. 30. 09:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

ezt én sem értem

még fogalmam nincs hol akarok élni,de külföldön is szeretnénk pár évet,itt is,meló miatt ország másik végén is,nem akarok ilyen kötöttséget...


majd nyugdij előtt kinézek valami szép helyet és veszek egy házikót,de ennyi

hamarabb nem vágyom rá...ha már be kell fektetni a pénzem,veszek aranyat

2011. máj. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

"majd nyugdij előtt kinézek valami szép helyet és veszek egy házikót"


így van, ezzel nagyon egyetértek!

2011. máj. 30. 09:24
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

hät, gyerekek, nagyon el vagytok ti szällva itt...

kerdem en? ha fizeted az alberletet, lesz egy csalädod, neked majd arra lesz penzed, hogy felretegyel nyugdijas eveidre egy CSALÄDI häzra?

2011. máj. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A lakásra fizetett havi-költség lehet kb. annyiban van, mint havonta a saját házadra áldozott váratlan kiadás (javítás,felújítás), és akkor még nem adtál ki milliókat és nem vagy elkötelezve.
2011. máj. 30. 09:34
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Albérletre kiadott havi összeg, kb. annyi, mint ha a saját lakásod törlesztöjét fizetnéd. CSak annyi különbséggel, hogy 20-30év után eljössz az albiból 0-val, másik esetben pedig van egy 50-60nm-es lakásod. Nem mindegy.
2011. máj. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de én sem fogok saját lakást venni (házat nem is szeretnék egyáltalán, mert utálom a kertet. :D és én magasan szeretek lakni). Nem nagyon bírok hosszú távon ugyanabban a lakásban lakni, előbb-utóbb mindenhol megutálok lakni. Általában ez olyan 1-1,5 év, utána egyszerűen muszáj költöznöm. Szóval a francnak kell saját lakás, mekkora macera lenne azt mindig eladni. Egyébként családot sem szeretnék, szóval még az sincs, hogy netán emiatt ne tudnék költözködni amikor eszembe jut.
2011. máj. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Akár ha hitelre is veszel házat, belátható időn belül lejár, majd ha gyerekeid lesznek, nekik már lesz saját otthonuk és mikor felnőnek nem azon kell kínlódniuk, hogy hol lakjanak. Albérletre egy életen át szórod a pénzt, amiből házad is lehetne. Ráadásul hozzá nyúlni sem akarsz szívesen, mert úgysem a tiéd. (úgy értem pl. felújítás olyan csempe amilyent te álmodtál, kandalló, egyebek) Egy ház mindig jó befektetés, nem KELL ott maradni egy éltre, ha mégsem tetszik, el lehet adni. Ha jól választ az ember, nem is akar elmenni. Ha idősebb leszel igényed lesz a biztonságra.
2011. máj. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

első válaszoló vagyok

olyan munkaterülteten dolgozom,hogy megtehetem hogy vegyek lakást most,de nem akarok...

keresünk annyit hogy nem lesz gond nyugdij előtt venni egy házikót


plussz nekem és párom szüleinek is van hatalmas házuk,egykék vagyunk,mire eljutunk a nyugdijas korig,már a szüleink nem fognak élni nagy valószinűséggel (mi 20as,ők 50es éveikben vannak most),szóval azok is ott lesznek...két hatalmas házikó,mindkettőben elfénénk most is,de inkább albérlet (peedig imádnivaló szülők)

2011. máj. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%
Aki utálja a kertes házad, valszeg még nem élt kertes házban. Azért igénylitek a költözést mert egy lakásban nem is lehet huzamosabb ideig élni. Annyira egymás "szájában" vannak az emberek, pedig a franc sem kíváncsi rájuk. Nem kötelező kertészkedni azért mert saját udvarod van. De annál nincs szebb, amikor magad ülteted el az örökzöldet, úgy alakítod ahogy neked tetszik, lehet saját medencéd stb. Jóval nagyobb szabadság, mint bezárva lenni egy dobozban és alkalmazkodni a szomszédokhoz, hallani ahogy a felsőszinten lehúzza a klotyót, vagy éjfélkor tér haza az utolsó lakó és zúg a lift, átlát az erkélyemre a szomszéd stb.
2011. máj. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

még mindig első vagyok

18 évig kertes házban éltem,többen is,nem vágyom ujra rá


épp ezért veszünk ki lakást


és érdekes módon se a liftet se a szomszédokat nem hallani

2011. máj. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!