Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért KELL saját hazát venni...

Miért KELL saját hazát venni bizonyos életkor után?

Figyelt kérdés

Ugye lassan már az a ciki, ha 30-40 évesen nincs saját házad. Mert ez olyan alap dolog, hogy saját háza legyen az embernek.


Mégis miért? Több országban is ez nem divat, hanem csak bérbe van náluk a háza. Előnye, hogy nem költesz ki felesleges milliókat, hogy aztán pedig ott kell maradnod egy egész életre. Megszűnik a mobilitás. Nem teheted meg azt, hogy fogod magad és elköltözöl az ország másik részére, vagy akár külföldre. Miért ilyen fontos MO-n a saját ház?


2011. máj. 30. 09:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én írtam hogy nem szeretem a kertes házat. Éltem benne, apáméknak is az van és gyakran vagyok náluk, de ott egy hetet nem bírok nyugton, nem hogy egy évet. Nem a körülményekkel van bajom a lakásban, nem zavarnak az emberek sem, egyszerűen muszáj a környezetemben néha változásnak történnie, és egy lakás átrendezés nem elég. Kertes házakkal legnagyobb bajom talán hogy nagyon földközelben vannak. Én minimum a 4-5. emeleten érzem jól magam.
2011. máj. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Egy lakáshoz is tartozhat kert, nem feltétlenül csak panellakások léteznek. Egyébként én sem panelre gondoltam.
2011. máj. 30. 10:23
 13/14 anonim ***** válasza:
Én voltam 09:41 és 09:47. Most itt írjuk az érveinket, eltértünk arra ,hogy kertes házban jobb élni, vagy lakásban, de a kérdésre válaszolva: Nem KELL, csak ajánlott. De mindenki úgy él ahogy szeret és ott ahol szeret. Gondolom itt most nem azon van a hangsúly, hogy ház legyen, lehet lakás is, csak saját legyen. Idős korodra, amikor majd a nyugdíjból kell megélned (ha egyáltalán lesz nyugdíjunk) nem biztos, hogy szívesen fizetgeted majd az albit az egyéb kiadásaid mellett.
2011. máj. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

se a liftet,se a szomszédot nem hallani persze..mert éppen szerencséd van..de pl. a főváros nem arról szól,hogy kedved szerint válogatod meg a szomszédokat...a helyet max...és? mi garantálja,hogy jófejek a szomszédok?általában mindig akad 1,aki addig ba@tat amig vagy benem versz neki eggyet,vagy elnem költözöl....ideigyelj én is laktam kertesházban és bánom,hogy már nem ott élek (bár nem rajtam állt) ez az albérlet megőrít kezdjük ott,hogy egy 4fős családnak való albérletben lakunk és mire kifizetünk mindent elmnodom neked,hogy örülök ha marad pár száz ft a zsebemben pedig nem csak én vok kereső képes főleg télen nyáron még még marad vmennyide ez NEM élet..a gyerek felfog nőni,kijárja a sulit mit ofgok neki adni és mondani? fizettem az albértetet?mindenféleképpen kell megoldást találni saját magam de elsősorban a gyerekeim miatt is...


24/F

2012. dec. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!