Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ötleteket tudtok adni vályog...

Ötleteket tudtok adni vályog ház utólagos szigetelésének szóba jöhető módszereiről?

Figyelt kérdés
Az időjárás nem volt túl kegyes hozzám,a szigetelés nélküli vályog házamba nagy károkat tett a belvíz,amire a biztosító nem fizet.Korábbi munkálatok folyamán találtam egy jó szakembert.Munkája sikerességének ékes bizonyítéka,korábban szigetelte a ház egyik sarkát,mely tökéletesen száraz maradt a ház többi részével ellentétben.Az ő árajánlata 1,5 millió lenne a közfalak szigetelését,a járda javítását és a lábazat javítását beleértve.Mivel ez a ház vidéken van,így ha ráköltöm ezt az összeget,soha nem tudom ezt beépíteni az eladási árba.A ráköltött pénz és az eladhatósági ár aranyába már így is legalább 1 millió minuszba vagyok.Ha ez az összeg rámegy,2,5 millió minusz és a házat talán eladhatom 4-ért,úgy h 3-ért vettem.Várom az ötleteket,hogy járnék a legjobban,hogy buknék kevesebbet?Milyen olcsó,de jó szigetelési formák léteznek még?Ez a kőműves megbontaná a ház alját,szigetelné és 4 sor téglát rakna vissza.S.O.S.Segítsetek ötleteitekkel egy pórul járt nőnek,aki mindenét ebbe a hulladék házba tette bele.
2011. jún. 2. 06:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Sajnos nem sokat tehetsz, ha befürödtél a vásárlással (szó szerint) már utólag csak bánni lehet.

Igen kevesen értenek a vályogházhoz, még szerencséd is van, hogy találtál egy jó szakembert.

Esetleg próbáld vele megbeszélni, mi a minimum, amit meg kell neki csinálni, ez gondolom a téglasor beépítése.

A fal vályogvakolását, a járda felújítását, és a külső festést, meszelést akár te is megkísérelheted, vagy egy családtag, akinek van róla némi sejtelme. :((


Esetleg próbálj meg hosszú távú befektetésként rágondolni, egy jó állapotú parasztház, szép, gondozott kerttel, rendezett udvarral később még többet érhet, mint jelenleg.

2011. jún. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Nem tudod esetleg most eladni? Megvárod, amíg kiszárad, eladod, és a pénzből veszel egy másik házat, ami nem vályogból készült. Perszen nem egyszerű eladni sem...
2011. jún. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

sajnos nincs sok okosság.


szigeteletlen, alappal nem rendelkező vályogházat igen költséges utólag szigetelni.


én inkább abba az irányba indulnék el, hogy megnézzem mitől lett belvizes az a terület ahol a házam áll.


lehet, h szikkasztók kialakításával, árkokkal és némi földmunkával el lehet vezetni onnan a vizet, így meg lehet szüntetni a belvízveszélyt.

2011. jún. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

az nagyon sol pénz.

nekem is vizes volt a házam, de 320.000 ből meglett oldva utólagos acéllemez szigeteléssel.

semmi gond nincs azota,ja és 2 nap alatt kész voltak vele.ha érdekel adhatok telefonszámot.

2011. jún. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Jelenleg is árulom a házat,de a kialakult gazdasági helyzet miatt,2 telefonos érdeklődő volt és egyik sem akarta megnézni.Azt nem merem bekockáztatni,hogy ráköltöm a pénzt és megtartom,mert mindíg adódnak újabb gondok.Olyan mint a Pénznyelő című film,de ez valóság,az én valóságom:((Köszönöm, azt a telefonszámot elfogadom.
2011. jún. 2. 14:45
 6/14 anonim ***** válasza:

06309516118

Péternek hívják

2011. jún. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a telefonszámot.
2011. jún. 3. 16:54
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a telefonszámot.Már kapcsolatba léptem vele.Te mikor csináltattad meg a házad és azota hogy áll ellen a víznek?A garancia adás hogy működik náluk?Köszönöm a segítséget.
2011. jún. 8. 14:57
 9/14 anonim ***** válasza:

Én tavaly nyáron csináltattam velük, ők kb. fél évet mondtak, hogy kiszárad, de nekem már 2 hónap után eltűnt a víz a falból és azóta se jött vissza

A garanciát tulajdonképpen nem is ők, hanem a lemez adja amit beütnek, ők csak azt garantálják, hogy szakszerűen végzik a munkát. Jó fejek, én is bármit kérdeztem szívesen válaszoltak, ja és hozzám kijöttek felmérni a házat, már csak ez is szimpatikus volt.

sok sikert a felújításhoz

2011. jún. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Nálunk is voltak már felmérni.Szimpatikus árat mondtak,TÖREDÉKÉT az előző árajánlatnak,amit kaptam.Tehát köszönöm ezt az értékes Választ,amit kaptam tőled.Ráadásul kiderült,hogy nem az ország másik végén élek,csak 30 km-re az ajánlott szakemberektől.Anyukám mutatta nekik a házat,a felmérés folyamán.Kérdezték,hogy kitől kaptuk az ajánlást.Édesanyám nem tudott nekik mit mondani,de a következő beszélgetésünk alkalmával elmesélem nekik a sztorit.Hálás köszönetem kedves ismeretlen.Jó értelmes válaszokat látni itt,mert pár kérdésemre már kaptam minősíthetetlen válaszokat ezen az oldalon.
2011. jún. 10. 09:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!