Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Medence tisztitás fúrott kúti...

Medence tisztitás fúrott kúti vizzel?

Figyelt kérdés
Tegnap állítottuk fel az Easy Intex(457x91cm)-es medencénket(remélem így kell írni a nevét).Fúrott kúti vízből engedtük és mára már sárgás lett a színe.Bár nem annyira,de nem lehet le látni az aljára.Tettünk bele klórtablettát adagolóval(ami még mindig úszkál a vízbe),és öntöttünk bele klórt.A vízforgatónk tavaly elromlott így vettünk helyette egy szivattyút ami óránként 10 percet bekapcsol és keringteti a vizet(de nem tisztítja).Mi kell még bele,hogy szép,az aljára lelátó medence lehessen?Vagy ezt fúrott kúti vízzel sose lehet elérni?Tapasztalatokat és válaszokat várok.
2011. jún. 16. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Sárgás vagy inkább vöröses? Mert vörös a sok vasoxidtól lehet. Kell bele valami, ami megköti a fémsókat.

Ha a medence aljára ülepedik, azt is megteheted, hogy a szivattyúval kiszívod belőle, mintha porszívóznál. A kiszívott vizet meg pótlod vagy vezetékes vízzel (drágább) vagy ugyanúgy kútvízzel (valamennyire újra el fog színeződni).

2011. jún. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kell még bele: pelyhesítő amitől a kosz leül az aljára és úgy kiporszívózhatod. Algaölő is kell bele. A PH értéket is be kell állítani. Ha minden ok akkor minden fajta vízből kristálytiszta vizet lehet így varázsolni.
2011. jún. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Erősen javaslom, hogy engedd le, takarítsd ki, és töltsd újra hálózati vízzel:( én is jártam így az első medencés korszakomban. Spórolni akartam a kúti vízzel: szépen bezöldült. Belevágtam egy csomó vegyszert, aztán mégis le kellett engedni, újra vegyszerezni. Évek óta csakis vezetékes vizet használok. Megfelelő vegyszerezés, és egyszer sem kell a szezon alatt cserélni.
2011. jún. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem 5 éve üzemel a medencém, persze ez ásott betonozott csempézett medence. 4 éve teljesen fel újítottuk és fúrt kúti vizet engedtünk bele igen nagyon algásodott meg koszolódott, nem is lehetett benne 1 hétnél tovább a víz. Kipróbáltam hálózatival hát az sem bírta túl sokáig klóroztuk különböző vegyszereket tettünk bele de semmi komolyabb nem volt. Majd kb 2 éve vettem 70000 Ft-ért egy kerti tó tisztító berendezést ami az algát homokká változtatja , és igen ez működik is bizony, 2-3 hetente ugyanúgy kellett tisztítani a vizkőtöl kezdve mindent de bírta napi 24 órát üzemelt folyamatosan. Homok ugyan minimális szinten de van benne de legalább le lehet látni az aljára és ez 2-3 hétig lazán kitart, sőt még több ideig is csak ugye a szél belehord időnként aannyi koszt hogy egyszerűen muszáj teljesen le engedni és kitakarítani, de ez van ezt kell szeretni.
2011. jún. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi kiporszívózzuk! Gyönyörű tiszta lesz tőle! Hetente egyszer megcsináljuk, meg öntünk belem ég algaölőt még ugye megy a vízforgatója. Nekünk is fúrott kútból jön a víz!
2011. jún. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
mi kút vízzel szoktuk feltölteni és vegyszerezés mellett és szűrés ellett semmi baja nincs... pelyhesítőt vegyél és ne forgasd a vizet egy ideg majd porszívózd ki
2011. jún. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A fúrott kutak vize nem mindenhol ugyanolyan. Lehet, hogy az egyik helyen jó medence célra, de a másikon nem. Ha sárgás, akkor lehet, hogy csak homokos. Ne forgassátok egy-két napig és kiderül, hogy tisztul-e (leszáll a homok az aljára). Ha vasas (vöröses, sötétbarnás), akkor azzal szerintem nem lehet semmit kezdeni. Leengedni, kisikálni és vezetékes vízzel feltölteni.
2011. jún. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekünk a 3,5 m hosszú szögletes medencénk van. 54m-s fúrott kutunk(is)van,azzal töltjük. Nálunk nem "vasas" a víz(Szeged). Nem használunk semmi vegyszert,csak letakarjuk fekete fóliával. Azzal locsolunk,5~6 naponta lecseréljük a vizet,jó a pázsitnak,a virágoknak,a veteménynek.
2011. jún. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!