Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik otthont választanád...

Melyik otthont választanád magadnak? Kérlek, indokold meg a döntésed!

Figyelt kérdés
Egy jobb kerületben ugyanolyan állapotú és árú lakást választanál a földszinten és erkély nélkül (NY-i) vagy átlagos kerületben a 10.-en erkéllyel?
2011. jún. 17. 08:46
1 2
 1/11 anonim válasza:
a jobb kerület már épp elég indok lenne:-) én ezt választanám.Nincs erkély,de kilépsz az ajtón,és kinn vagy,nem pedig 10 emelettel a föld felett:-) lehet jó a magasban is,h nincs feletted senki,nem dübögnek,stb,de én mégis az első verziót választanám.és még a liftbe se kell beszállni..
2011. jún. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 tetro ***** válasza:
egyiket se választanám. földszint belvárosban borzalmas, panelba meg nem mennék külső kerületekben.
2011. jún. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az átlagos kerület erkélyesét! Azért, mert lételemem a napfény, a világosság. Még ha nyáron kánikula is van benne, azt se bánom, elviselem. Viszont egy földszinti tisztára zárt lakás legtöbbször nem világos, azt nem "elviselném", hanem kifejezettem menekülnék onnan.


Kérdés ez a földszinti mennyire világos. És te hozzám hasonló fényigényű vagy, vagy inkább a hűvösebbet szereted? Ja a téli fűtésszámla sem mindegy...


Szóval ha az átlagos kerület azt jelenti, hogy azért nem a dzsumbujban van, és viszonylag biztonságban tudható a lakás akkor az jó. Úribb kerületben is vannak ám betörések, szóval ez annyira nem mérvadó.

2011. jún. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Földszintit! Az ötödiken lakom és megpusztulok a melegtől, nem fog az agyam, a vérnyomásom a béka feneke alatt van...

egyetemista vagyok és tanulnom kéne, és erre valószínűleg az lesz a megoldás, hogy elmegyek a húgomhoz, akinek földszinti lakása van. Ott ugyanis emberi módon lehet élni ilyenkor is...

2011. jún. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Angyalföld központi ám nagyon csendes része, illetve újpesten egy panel.


Fontos a fény, azért is írtam, hogy Ny-i (most Ny-i fekvésűben élünk, és este 7-8-ig nagyfényben úszik a lakásunk), kérdés, hogy a földszinten ez érvényesülne-e.


Mindkettőnek nagyon pici a konyhája, a földszintinél nehezen, de megoldható az étkezés a picike, előteres hallban, a 10.-esnél viszont csakis a nagyszobában.


Így?

2011. jún. 17. 09:08
 6/11 anonim ***** válasza:

Megnézted már személyesen mindkét lakást??? Azért csak látod, hogy mennyire világos és hasonlók.


A panelt érdemes a legnagyobb kánikula idején meglátogatni, mert akkor érezheted, hogy bírod vagy nem.

A földszintit meg egy délelőtti órában. De akárhogy is, látod a lakás környezetét, hogy mennyire enged be fényt!


Jól hangzik az előteres hall, de egy nagyszobát is ügyesen belehet rendezni egy kis térelválasztóval vagy polccal és máris külön étkezőnek hat...


Ahogy a 3. válaszoló is utalt rá, a magad igényeit kell végigvenned és aszerint dönteni!

lesd meg a szomszédokat is!

2011. jún. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mindkettőnek van előnye és hátránya is.


Mi nagyon jó kerületben lakunk (II.) földszinten. Igaz itt van egy óriási erkély, és kertkapcsolatos a lakás. Szintén nyugati fekvésű. DE! Mivel földszint, télen elég hideg. Ugye nincs alattunk semmi ami fűtene, szóval télen többet kell fűteni, mint mondjuk annak, aki felettünk lakik. Viszont nem kell sokat lépcsőzni, ami nekünk kisbabával babakocsival nagy előny!


Panelba viszont én semmi pénzért nem mennék. 10-re meg pláne nem! Én vidéken nőttem fel, kertes családi házban, meg is őrülnék a 10. emeleten, ahol még füvet se láthatok. De ez ugyebár az én igényem. Van akinek ez jön be.

Volt egy barátom, akik a 9-en laktak panelban. Állandóan meg lehetett dögleni náluk a melegtől. Azt is hallani lehetett, ha csak szellentett a szomszéd, a rengeteg bogárról már nem is beszélek. Egy ekkora házban elég ha egy lakó nem engedi be a csótányosokat, újra elszaporodnak.


Én azt is figyelembe venném, hogy tervezel/terveztek e gyereket a közel jövőben?

2011. jún. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ha nincsenek nagy fák, túl közel ültetve az ablak elé, akkor mindenképp a földszintit. én is laktam földszinten, egy szép parkra nézett, ha biztonságos a környék, akkor főleg jó!


27/l

2011. jún. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Emeleti erkélyest választanám, laktam már földszinten is és emeleten is, földszinti, hideg, alattunk pl pince volt, és garázs, állandó dübörgés, ajtócsapkodás, emellett nagyon alacsony a rezgésszintje egy ilyen lakásnak,és kevés a fény ami lehangoló...szóval negatív...minél magasabban van egy lakás annál pozitívabb energiákkal van tele..tehát az erkélyest választanám vagy várnék egy még kedvezőbbre.
2011. jún. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Inkább várnék egy harmadik lehetőségre. Földszintre sem mennék, de tizedikre sem. Az erkélyhez ragaszkodom, el sem tudnám képzelni a lakást nélküle. Nemrég cseréltem lakást, panel, elsőről költöztem a harmadikra, de kivártam amíg erkélyest találok. A kilátás is sokkal szebb a harmadikról mint az elsőről, de mint írtam a tizedik nálam ki volt zárva, max. ötödikig mentem volna.
2011. jún. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!