Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szegeden mennyibe kerül egy...

Szegeden mennyibe kerül egy albérlet? (részletesen lenn)

Figyelt kérdés

Biológiát szeretnék tanulni a SZTE-en és vacillálok a kollégium és az albérlet között.

A biosz óráim ügye Újszegeden lesznek, ha jól tudom, a Hermann Ottó kolira gondoltam, ha odaköltözök. De ott ismeretlenekkel kell összeköltöznöm, közös a fürdő gondolom, meg hűtőbe vigyázni kell a kajákra.

De hallottam, hogy Tarjánban (??) lehet jobb lenne, olcsóbban is kijönne, ha 3-an lennénk albérletben.

Igaz ez? Van 2 barátnőm, akik szeretnének albérletbe menni, de nem tudom igen mondjak -e. Szeretem őket, elvagyunk, nem kellene vigyázni a holmijaimra, nem lennének úgymond szabályok, akkor aludhatna nálam akárki, amikor szeretném (és ha megengedik a többiek).

Olyan max 15e Ft-om lenne havonta a kollégiumra vagy az albérletre. Ti mit ajánlotok?


2011. jún. 23. 10:36
 1/3 anonim ***** válasza:

15 ezerből ki tudsz fizetni egy jobb kolit. De kötve hiszem, hogy egy albérletet ki tudnál, tekintve hogy ez a pénz nagyjából a rezsit fedezi, de még van ugye bérleti díj is.

Egyébként nem olyan gáz koliba költözni, én egy csomót éltem ott, a szobatársaim mind jófejek voltak, pedig vagy 10-12 lánnyal éltem együtt hosszabb-rövidebb ideig.

Ha nincs a szibában hűtő, akkor egyszerűen szerezni kell egyet, 5-6 ezerért már megfelelő méretűt lehet kapni, azt berakjátok a szobába és kész.

2011. jún. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!:)

De úgyis kevés ez a pénz, ha a bérleti díjat 4felé osztjuk? Mert úgy hallottam, hogy egy jobb/rosszabb albérlet Tarjánban rezsivel 60e Ft/hó (40+20e Ft), ami 4felé osztva éppen 15e Ft, a koli picit olcsóbb, 12e, ha jól tudom, de a plusz kis pénzért olyanokkal vagyok akiket ismerek, szeretek, stb.

Rosszul gondolom, nem így megy?

2011. jún. 23. 15:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát igazából elég kevesen kapnak kolit, a Hermannban pláne. Még talán a Károlyiba, a felvétel elég random, csóró vagyok, fogyatékkal élő is van a családban, 150 kilométerre lakom, stb. mégis elutasítottak.

Szegeden a legtöbb egyetemista albis.

Tarján aránylag olcsó, egy szobát 15-25+rezsihányadért kapsz, közös szobát esetleg 10-ért is. Esetleg találhattok egy garzont, bár ott hárman sokan lennétek, de annak a bérleti díja is 35-55ezer, plusz a rezsi osztva hárommal.

Bár ezek a tavalyi árak, hajlamosak emelni rajta.

Néha ki lehet fogni fix árasat is, 25 alatt nem nagyon van olyan se.

Viszont főbérlő mellé sose menjetek, az valami horror. :D

Még esetleg Újszegeden lehet olcsóbb helyeket kifogni, reggel viszont egy horror a közlekedés.

2011. jún. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!