Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fiatal felnőttek! Miből áll...

Fiatal felnőttek! Miből áll nálatok a takarítás?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, de még otthon lakom. Ez az a szituáció, amikor nincs saját lakás még, ahol én kelljen fenntartsam a rendet, de már a teendőm több a tinédzserek elkötelezettségeinél (szerintem).

Mennyi időnként takarítotok (mit hányszor egy adott idő alatt-így értem)? Milyen beosztással (csak ott ahol épp piszkos, így kevesebb alkalommal kell nagytakarítást végezni, mert rendre mindent elvégzel, vagy inkább hagyod a dolgokat és mondjuk egy héten egyszer nagytakarítás)?


2011. jún. 24. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Én ugyan külön élek, de ha hosszabb időre meglátogatom a szüleim, akkor a házimunka nagyját igyekszem átvenni. Mert hiába sportosak, fiatalosak, akkor sem fiatalok már.

Ez általában úgy néz ki, hogy reggel felkelek és körülnézek, mit kell megcsinálni, azt megcsinálom, arra a napra általában le is van tudva akkor minden.

De ezt itthon is így csinálom, hogy napközben ne kelljen vele foglalkozni. Különösen nyáron :)

2011. jún. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

fiatal felnőtt vagyok, 23 éves :D

saját lakásban élek.

nálam a takarítás eléggé impulzusszerű. ha látom, h valami elérte a szintet, akkor nekiesek, és meg sem állok, míg nem vagyok elégedett.

porszívózni 2 naponta szoktam, sajnos indokolt, mivel forgalmas út mellett van a kéróm. felmosni hetente 1x elég, a fürdőben 2hetente vagy nagygenerál. :)

2011. jún. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én szinte mindent átvettem anno anyumtól!Csak a saját ágyukat kellett beágyaznia, meg max felsöpörni!Minden reggel beágyaztam a sajátom, a szobám rendbetettem, szennyest be a gépbe.Aztán kávé anyával.Közösen kitaláltuk mi a menü, míg anya a szobájukat porszívózta, addig enyém volt a konyha.Ha lejárt a gép kiteregettem, be a köv adag, odadobtuk az ebédet, míg főtt, felmostam a köves helységeket.Röviden ennyi és már tiszta is a ház. Persze menet közeben mindig akad még valami, amit megcsinálunk, pl terasz lesöprése, portalanítás, stb!!De a javát én csináltam, mert anya 3 műszakban dolgozott! Visszasírom azokat az éveket!
2011. jún. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ezt majd akkor látod. Ha meg más nem segíts anyukádnak,és egyértelművé válik,hogy mit,mikor és hogy.
2011. jún. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én 15 vagyok és most így a nyári szünetben minden nap rendet teszek a lakásban (mosogatás, felmosás, beágyazás) és hetente 1x nagytakarítás általában szombaton. (bútorok lemosása, porszívózás és a többit amit hétköznap is)
2011. jún. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!