Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nem tudjuk felfűteni a házunka...

Nem tudjuk felfűteni a házunkat miért?

Figyelt kérdés
Nincs nagy házunk. Központi fűtés van, vegyes tüzeléssel. Egy télen elment 35-40 m3 fa, és csak 18-19 fokba voltunk. Minek lehet baja? A víz általában 50-60 fokos volt. Kis vékony rézcsöveink vannak.
2011. jún. 29. 21:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Falak? Nyílászárók? Födém? Padló? Milyen szigetelés van?
2011. jún. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem keveset tüzeltetek, ha a szigeteléssel minden rendben van. Igaz mi cserépkályhával fűtünk 65 m2-t, kb 60q fa fogyott el. Egy kazánban sokkal több fa elfogy.
2011. jún. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
radiátorok?
2011. jún. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Lett csinálva hőtérkép, a szigeteléssel semmi gond nincsen. A nyílászárók most lettek kicserélve.
2011. jún. 30. 06:22
 5/9 anonim ***** válasza:

50-60 fokos víz az nem túl meleg. Amellett, hogy egy vegyes kazánnak ez nagyon alacsony hőfok. 60 fok körül van általában a minimum üzemi hőfok, mert különben kátrányosodhat a kazán és a kémény is. Mért nem fűtitek fel jobban? Akkor a radiátorok is nagyobb teljesítményt adnának le.

Milyen teljesítményű, típusú a kazán? És mekkora házat fűtesz vele?

Van huzatszabályozó a kimenő füstcső csonkon?

35-40m3 fa az tényleg irreálisan soknak tűnik. Nehéz pontosan átszámolni, de az jó közelítéssel 250-300 mázsa fa. Az nagyon sok!

Nálunk 100nm-es régi házra egy szezonban olyan 60 mázsa fa megy el. úgy hogy néha, főleg éjszaka gázzal is rá van segítve. De így is napközben van 22 fok a lakásban. A kazánom 21kW-os fára, öntvénykazán és 80-90 fokon szoktam járatni. Gáznál már más a helyzet. Az mellett mi is megfagyunk és egy szenvedés vele a fűtés. Vadi új, német gyártmányú 24kW-os kazán és képtelen 50 fokot is elérni a radiátorokban. Amellett hogy zabálja a gázt, jó ha van mellette 18-19 fok.

2011. jún. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 yuda ***** válasza:

Nálunk régen az volt a gond, hogy kisebb teljesítményű kazán volt, de lecserélve úgy kellett visszafogni... :)


Másik ötletem a keringtetés lehet, vagy elzáródhat valahol.

Átmegy simán a csöveken mindenhová? ..és mennyi idő, illetve a legtávolabbi szobát felfűti rendesen?...sok kérdés, de biztosan csak te fogod látni a megoldást, mert ott vagy, de szerelő elvileg 2 perc alatt kiszúrja a problémát- nálunk így volt.

Egyik szobába pl. beszereltettem plusz egy fűtőtestet is, mert az volt a legtávolabbi és melegebbet szerettem volna.

2011. jún. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az egyik radiátorban megfordul a víz. Ennyi a problémátok. Az összes torlószelep teljesen nyitva a víz arra megy amerre neki könnyebb. Be kellen állítani. Nem kazánt cserélni meg hasonló őrületet.
2011. jún. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az összes radiátor meleg, már vagy 5 szerelő volt nálunk sajnos egyik se tudta megmondani mi a baja.
2011. jún. 30. 15:38
 9/9 anonim ***** válasza:

11:24! Ha csak egy radiátorban fordulna meg a víz, mert az a legkisebb ellenállás, akkor nem lenne 50 fokos a víz, valamint lehetne érezni, hogy a többi radiátor hideg.

Itt nem ez lehet a gond.

Nem írtam, hogy cseréljen kazánt. Pont azért tettem fel korábban annyi kérdést. Azokra adott válaszok hiányában így látatlanban még valószínűsíteni se lehet semmit.

2011. jún. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!