Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Telekhatárra épült háznál...

Telekhatárra épült háznál kérhetem, hogy a szomszédom ne ültessen közvetlen a házfalamra?

Figyelt kérdés
Telekhatáron van a házunk,ami mellett van egy beton lefolyó a szomszéd telkén.A szomszéd úgy beültette a kertjét virágokkal,hogy az a lefolyót is eltakarja,a levelek a házfalamra lógnak,oda vezetve a vizet.Ezért vizesedik a falam,már szóltam neki,de semmi.A borostyánját is simán felfuttatta az én falamra.....Mit tehetnék?
2011. júl. 1. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, kérheted, sőt fél métert a faltól szabadon kell hagynia!
2011. júl. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
èn úgy tudom hogy a telekhatárra épülés nem teljesen pontosan a határ van pár centi közte, ez a tietek. egyszerüen szedd le a borostyánt mert az a ti házatok, és ha van 10 centi hézag akkor vágd meg a növényeit, mert az a te részed. persze ezt elötte közöld vele szépen.
2011. júl. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
35%
Jelentsd fel. Kárt tesz a te tulajdonodban. A borostyán szép, viszont tönkre fogja vágni a falad. Micsoda egy sutyerák lehet a szomszédod...
2011. júl. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Ha már kérted akkor már újra nem kell kérned. Te mindent megtettél.

Szóval fák 3 m, bokrok, cserjék 0.8m a telekhatártól. Amit már művel az magántulajdon rongálása. A jegyzőt megkeresve, ha van rá lehetőség dokumentálva (fotó) a helyszínt, panaszt tehetsz a szomszéd ellen. Ők kötelezik az eredeti állapot visszaállítására illetve a jogszabályban leírtak betartására. Amennyiben a házad megrongálódott a vizesedéstől, valamint a borostyán eltávolításától, akkor követelhetsz kártérítést. Ennek összegét megállapíttathatod pl. egy biztosító kárszakértőjével. Ha van akkor a sajátoddal. A kárfelvétel alapján követelheted a kár megtérítését akár a biztosítóján keresztül is. Ha van neki.

2011. júl. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. júl. 2. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!