Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt gyűjtsek össze,...

Mennyi pénzt gyűjtsek össze, hogy vidékről felköltözhessek Budapestre?

Figyelt kérdés

Kezdésre... Saját, kis albérletbe (garzon talán). Eddig nem éltem egyedül, bútorozottat szeretnék majd kivenni, mert külön bútoraim nincsenek.


Az, hogy mikor megyek, attól függ, mennyit kellene összegyűjtenem, mire sikerül az...


Szerintetek?


l/21


2011. okt. 12. 22:24
 1/4 anonim válasza:

Garzon: 2-3 havi kaució, plusz 50 ezer...ennél kevesebből nem jön ki. Ez úgy- környéktől és lakás állapotától függően - 2-3x 30-50 ezer+ az az 50. Ha van munkahelyed...

7 éve kiadom a lakást, ennyit szoktam kérni mai árakon. ( össz. háromszor volt kiadva, senki nem jajgatott még az összeg miatt)

2011. okt. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
kezdesnek 150 ezer, ha egy lakast egyedul veszel ki. plusz mig nem talalsz munkat addig is kell enni meg szamlat fizetni. kb 200 ezer ft.
2011. okt. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha saját garzont szeretnél, akkor inkább 250-300 ezer. Kifizetsz elsőre 150-180 ezret, plusz esetleg rezsit, ha átalánydíjas, a maradékból meg kell élj egy hónapig, vagy akár tovább is, és az extra kiadásokra is kell pénz.

De így is csak akkor költözz, miután már megvan az állásod, mert sokkal olcsóbb felutazni interjúkra, mint fenntartani egy lakást akár 4-6 hónapig!

2011. okt. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát először tényleg munka, vagy legalább 6 havi tartalék, mert elég lassan lehet munkát találni.

Garzonokat 40-45 plusz rezsiért láttam zömében bútorozva, persze csepelen, meg a világ végén nyerhetsz 5 ezret a dolgon. Minigarzont talán 35-ért is találhatsz. Rezsire számolj 20-25-öt, mert sose lehet tudni, meg jön a fűtésszezon, plusz közös költség, ami legtöbb helyen 10-12 ezer. Internet, ha kell 4-8ezer. A hetekben nézegettem lakásokat, szóval sajnos ilyen árakkal kell számolni. :S És általában két havi kauciót kérnek, plusz az első hónap díját beköltözéskor.

Ha van kocsid, garázs, parkolási díj, benzin, stb költsége. Egyéb esetben bkv bérlet, árak a honlapon.

Ha netán hazautaznál a családhoz vagy valami, azt is számold bele.

Valamit enni kell, ha még nem gyűjtötted össze a stafírungodat, akkor arra is egy nagyobb vagyont kalkulálj be (ágyneműk, huzatok, edények, evőeszközök, hajszárító, konyhai vackok, stb, stb). Na meg első hónapban rájön az ember, h egyszerre kell megvenni az összes tisztító és mosószert (ha olcsóbbakkal számolsz és a legalapabbakkal, akkor is több ezer forintra rúg), aztán rájön az ember, hogy hoppá, nincs porszívó. Sok felszerelt lakásban nincs pl. mosógép, akkor a mosást is emg kell oldani (15k-ért lehet kapni minimosógépet, ha egyedül vagy, célszerűbb is, mert lehet, hogy egy rendes mosáshoz elég cuccod sincs, kihasználatlanul megy és viszi az áramot)

Szóval sok pénzt kell, én azt mondanám, hogy fél milliót szedj össze legalább. Nálunk a család költözik most fel, teljesen berendezett kis lakást vettek ki, a hosszú évek alatt mindent összegyűjtöttek már (ágynemű, edények, stb) és így kerül több százezerbe az első hónap (ugye valahogy oda kell vinni a cuccokat, benzin. bérleti díj és kaució, stb)

2011. okt. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!