Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy gazdaságosabb egy Héra...

Hogy gazdaságosabb egy Héra kályha?

Figyelt kérdés
Ha egész nap aminimumon megy,és ha hazaérünk,erősebbre álítjuk,vagy ha napközben kikapcsoljuk,és ha otthon vagyunk,begyújtjuk??Nektek mennyit fogyaszt egy ilyen kályha?Új albérletbe költöztünk,és ezért érdekelne,köszönöm!
2011. júl. 6. 05:45
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Ha kikapcsolod. (A józan paraszti észt is nélkülözőket, akik az ellenkezőjéről próbálnak meggyőzni, hagyd figyelmen kívül!)
2011. júl. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Mi 2 szobát fűtünk 1 nagy Hérával. Közel 50 m2 a két szoba. Este bekapcsoljuk, megy kb 3 órát, utána kikapcsoljuk. Délelőtt még meleg. Évi 600 m3 a fogyasztás, 24 fok van. Ez havi átlag 9000 Ft.

Szeretjük nagyon.

2011. júl. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát ez jól hangzik...és nem macera mindig ki-be gyújtani?nálunk is 2 szobát fűtene,és csak 4 után lennénk otthon.Én is arra hajlok,hogy csak akkor gyújtanánk be,ha otthon vagyunk,és estére megint kikapcsolnánk,mert szeretnénk spórolni.És akkor így nem lesz nagyon hideg reggelre,ugye?
2011. júl. 8. 09:50
 4/5 anonim válasza:
100%
Nem macerás. Amikor még csak langyos a kályha, keressétek meg a legmelegebb csempéket. Utána mindig azokat a csempéket kell ellenőrizni. Ha ezek a csempék már elég melegek a kéznek, akkor ki lehez kapcsolni. Miután lezártad a kályhát, csukd be az ajtaját. Amikor fűt a kályha, akkor legyen nyitva.
2011. júl. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
75%

Akkor a leggazdaságosabb a cserépkályha, ha folyamatosan melegen tudod tartani. Érdemes reggelente is még rádurrantani egy kicsit, ha nap közben nem vagy otthon. A kihűlt kályha felfűtése zabálja a legtöbb gázt.


Egy időben mértem a gázfogyasztást minden nap, és akkor fogyott a legkevesebb, amikor nap közben is ki-be kapcsolgattam, tipikusan hétvégén. Hét közben, amikor reggel és este tudtam csak fűteni, több gáz fogyott, és nem is tudta rendesen felmelegíteni a szobát. Ehhez hozzá tartozik az is, hogy átlag napi 9 órát dolgozom, és kihűl a kályha, mire haza érek.

Ha több napra elmentem a lakásból, akkor pedig ... na erről ne is beszéljünk ... lehűlt lakást ilyen használattal nagyon nehéz visszafűteni. Ilyenkor kell egy kis villanyos rásegítés a fűtésre.


Lekopogom, nem volt több a gázszámla télen 10e Ft-nál (kb. 40 nm a lakás, 1 db kisebb Hérás cserépkályha van benne). De fáztam is.


A használhatóságával vannak a gondok. Jó lett volna, ha tovább fejlesztik, és pl. egy, a konvektoréhoz hasonló ki-be kapcsoló automatikát alakítanak ki rajta. Sajnos ez nem történt meg, megmaradtak kvázi az első konstrukciónál.


De hát valójában ez egy átmeneti megoldás volt, amikor betört a gáz lobbi, és mindenkit rávettek az akkori gázárral, hogy a szén, fa, olaj tüzelésű készülékeit cseréljék le. Azóta megnézhetjük, hogy hol tartanak a gázárak.

Tényleg sokkal tisztább tüzelési mód ez a szén/fa tüzelésnél, de ha ez lett volna a jövő, akkor fejlesztették volna tovább a Hérát többek között az én megelégedésemre is.

2015. szept. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!