Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Volt már panaszotok az Otthon...

Volt már panaszotok az Otthon Centrum ingatlanközvetítőre?

Figyelt kérdés

Áruljuk a lakásunkat.Az árat úgy alkottuk meg, hogy körbenéztünk a piacon. Hozzáteszem, hogy van a házunkban egy ugyanakkora lakás mint a mienk és ugyanannyiért árulják.A lakás teljeskörűen fel lett újítva 5 éve lakberendezővel.

Feljött hozzánk 2 Otthon Centrumos férfi. Előszöris elájultak, hogy milyen jó lakás, ilyet még nemis láttak. Ezután mondják, hogy legalább 10 millióval olcsóbban kéne adnunk. (Azon kívül, hogy el voltak ájulva tőle állandóan lehordták. pl. hogy a belmagasság biztos, hogy 3,40 pedig lemértük és 3,80+túl sok a közösköltség)No mindegy. Úgy voltunk vele, hogy hiába ilyen bunkók, talán el tudják majd adni.

Erre ma felhívott az Otthon Centrumtól egy férfi, hogy a munkatársa, aki nálunk járt már nem dolgozik a cégnél, és hogy ő vette át a lakásunkat.

Viszont ő úgy gondolja, hogy ez irrális ár, legalább 10 millióval olcsóbban kéne adnunk(ugyanaz a szöveg, mint a másiknál), és ő ezért szerződést bont velünk. Erre kérdem én mi ennek a menete, azt mondja semmi, most felbontottuk a szerződést. Mondom ne nézzen hülyének. Ha arról kellett pecsétes, papíros szerződés hogy árulják, akkor arról is kell hogy nem árulják tovább, szóval kérek a szerződésbontásról papírt. Azt mondja, náluk ilyen nincs. Mondom akkor most legyen. Azt mondja, hogy ilyet még senki sem kért. Mondom, akkor csináljanak. Erre azt mondja, hogy jó majd küld egyet emailben.

Amúgy az biztos, hogy reális az ingatlan ára, mert mindenhol körbenéztünk, és köttünk több ingatlanossal is szerződést és ők nem sokallották az árat.

Szerintetek? Mit gondoltok?

Hasonló tapasztalat?


2011. júl. 6. 20:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi annak az ingatlannak az irányára, ha az OC tíz millióval akarja olcsóbban adni? Az egy negyven milliós ingatlan esetén is 25%. Ekkora bakot ti sem lőhettek az árban...
2011. júl. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Sokat nem szeretnék elárulni, de 100nm feletti nagyságú és 28 millióért áruljuk.(Teljesen felújított lakás.)

Amőgy eredetileg drágábban szerettük volna árulni, csak gyorsan akarunk tőle megszabadulni.

2011. júl. 6. 20:45
 3/12 anonim ***** válasza:
63%

Így elmondás alapján valami ingatlanos csalás lehet benne.

Szerintem tényleg nagyon tetszett nekik a lakásotok, az első megdöbbenésüket nem tudták leplezni, kicsúszott a szájukon. Rögtön találtak is rá vevőt, de 5 millióval többért akarják nekik adni, mint amennyire nálad lealkudnák az árat, de a szerződésre persze más kerül. Így mindenki jól jár, csak Ti nem. Ők tisztán kapnak 5 milliót amiről Ti nem is tudtok. A vevőnek is azt mondják, hogy milyen jól jártak 5 millióval kevesebbért vehették meg, mint amennyit ért.

Jól tettétek, hogy kértetek szerződés bontást. Amúgy szerintem nincs jelentősége, ha ők hoznak vevőt, egyszerűen nem adjátok el neki. Gondolom 10 millióval nem adjátok olcsóbban. Menjetek el egy másik nagy ingatlanos céghez, és meglátjátok.

Ez már rosszul kezdődik, jó sem biztos, hogy kisül belőle, és itt sok pénzről van szó.

De ez csak feltételezés, nem biztos, hogy igaz.

2011. júl. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nekem is az első gondolatom az volt, hogy valami csalás van benne. Hasonlóra gondoltam mint te.

Csak azt nem értem, hogy megbeszélhetnék ezt velünk is mert engednénk mi az árból eléget, ha jönne egy komoly vevő.

Ettől függetlenül áruljuk magánszemélyként is. Remélem az jobban bejön.

Már kötöttünk másik ingatlanosokkal szerződést, köztük a Duna House-osokkal is.

De nekem ez a szöveg annyira hihetetlen, hogy biztos van benne valami csalás!Én még ilyet nem hallottam!

2011. júl. 7. 02:20
 5/12 anonim ***** válasza:

100 m2-ért a 28 millió, nem hangzik soknak, persze tudni kellene, hogy hol van az a lakás, milyen az elosztása, stb.

Én elsőre arra gondoltam, hogy talán ők maguk (valamelyik kolléga) akarja megvenni a lakást és megpróbálják jól lenyomni az árat.

Így jártunk egyébként velük mi is, csak mi családi házzal. Felértékeltettük független értékbecslővel, 34,5 mill.-ra értékelték. Ennek alapján adtuk volna be az ingatlanosokhoz, köztük az OC-hez is. Kijött az ingatlanos (huszonéves, öltönyös manager-típus, zselézett hajjal), körbejárt és közölte, hogy 20,5 IRÁNYÁRON hirdessük meg, de jó, ha 18-19 körül el tudjuk adni! Elköszöntünk tőle.

2011. júl. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves utolsó neked a tapasztalatod megosztását köszönöm!

Mostmár mi is szerződést bontottunk velük.

Talán másik ingatlanos el tudja adni.

És esetleg a témához kapcsolódóan, a Duna House-ról valami?

Nekünk az előző lakásunkat ők adták el, és meg voltunk velük elégedve, mostis hirdetünk velük.

2011. júl. 11. 19:38
 7/12 anonim válasza:

Sziasztok!

Eltelt több mint egy év és most akadtam erre a dologra, sajnálom, hogy rossz tapasztalatod van a OC-vel, mert én is ott dolgozom csak én vidéken. Amit Te tapasztaltál az nem csalás volt, hanem egy egyszerű ártörés csak elég csúnya módon, mert az ingatlanosok sikere, ha pörög a keze alatt az ingatlan, jön egy új, azt hamar eladja ár alatt stb.., viszont az, hogy csalás lenne 5 millával azt kétlem, mivel az adás-vételi szerződés megírásakor ott kell lenni az eladónak és a vevőnek, + még van egy ügyvéd akit a vevő választ ki és kétlem, hogy belemegy a vevő abba, hogy 5m-val többet kifizet, miközben ti 5-el kevesebbet kaptok, a szerződésbe be kell írni, hogy mikor hol mennyi pénz kerül átadásra, ha kp akkor ügyvédi jelenlét szükséges, ha folyószámla, akkor minden utalási összegről és időpontról rendelkezni kell.

De az tény sajnos, hogy ebben a szakmában is vannak olyan emberek, akik a jelen miatt lemondanak a jövőről és az mindegy, hogy OC-s, DH-s, vagy más irodából jött. Nem gondolnak abba bele, hogy később ha elégedett vagy vele, akkor lehet 5 ismerősödnek fogod ajánlani, hanem neki most kell sok pénz. Ahol én lakom pont fordítva van és a DH csinálja ugyanezt, mint veletek az OC-s tanácsadó. Kimennek és letörik az árat, de úgy, hogy másnap felviszik a lakásba valamelyik haverját és beígér egy 15 milliós lakásért 11-et, a tulaj azt mondja, hogy nem és erre elmegy, innentől kezdve van mire hivatkozni a tanácsadónak, hogy vigyék lentebb az árat. Ha nem megy akkor még megcsinálja vagy kétszer és akkor a tulaj is belátja, hogy tényleg lentebb kell vinni. Leviszik az árat és a parkolóba van egy olyan ügyfél, aki 12-ig keres ilyen lakást, kimennek megnézi, megveszi, a vevő boldog, mert 1 milla vagy több a zsebében maradt(ha még alkudnak), így ajánlja ismerőseinek, + az eladó is 60%-ban boldog, mert igaz, hogy ár alatt ment el, de legalább elment és így ki tudja fizetni a hitelt, stb... Hatásos üzletpolitika, de nekem nem szimpatikus. Felmondó nyilatkozat tényleges nincs, hanem neked kell írni egy papírt, akár kézzel is, hogy meg akarod szüntetni a szerződést. Remélem később jobb tapasztalatod lesz. Szia!

2012. aug. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 ziziplanet válasza:
Az egyik, ha nem a legundorítóbb ingatlanos cég mind szakmailag, mind a humán részét tekintve.. Kezdve azzal az illegális információs kezeléssel, ahogy betelefonálsz hozzájuk. Telefon--->közli az automata rendszer, hogy ha tetszik ha nem ők felvették az adataidat a rendszerükbe, amit ajánlatokhoz felhasználnak. Zárójelben jegyzem itt meg, hogy a "felhasználónak" meg kéne hagyni a választás lehetőségét---->Ezek után felveszi egy diszpi(sosem az ingatlanos akit hivtál..Ez azért van, mert ő jön a szöveggel, hogy nincs bent az ingatlanos(nem igaz..) de ő most felveszi a többi adatodat és visszahiv, amint bent lesz. Persze van olyan, hgy nincs bent, de ezt akkor is végigjátszák, ha bent van, hogy megszerezzék a mail cimedet stb. Ami vicces, ha ennél a pontnál közlöd a diszpivel, hogy az elején egyoldaluan felvett adatok ne használják fel, akkor a válasz erre, hogy neki erre nincs felhatalmazása, hogy törölje(mint ha felvételre lett volna..) Viszont amikor visszahiv az ingatlanos ő tudja törölni.. Ezzel jogilag nagyon sok baj van, konkrétan személyes adatokkal való visszaélés/listázás. Az ingatlanosokat(tisztelet a kivételnek)mint ha valami proliképzőbe járatták volna, még ha amúgy nem is azok, bunkók, lekezelőek. Egyéb adottságaikról nem tehenek, de hogy mondjam az értelmesebb ingatlanosok nem maradnak ott, mert nem bírják ezt. Az ingatlanhirdetéseikben folyamatos csúsztatások vannak..Én a falra mászok tőlük, ezeket a benyomásokat ingatlan adás és vételnél is megerősítették már bennem több alkalommal.
2014. máj. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hogy élhet vissza személyes adattal az, akinek te tudva az adatkezelés okát, módját és célját te magad adtad meg? :)

A leírásodban aggályos rész a nem tudja törölni, a többi - jogilag - akár rendben is lehet.

Tájékoztattak az adatkezelésről, az adatokat te adtad meg, szóval ügyesen kitalálták ezt, részükről jogilag rendben...

Ha nem tetszik ez az adatkezelés, nem kell hívni őket. Nem erőszak a disznótor :)

2014. máj. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Tisztelt Ziziplanet felhasználó válaszára reagálnék.

A beszélgetést mindenhol rögzítik manapság,ezzel többnyire a dolgozók munkáját ellenőrzik...nem Önt kívánják bosszantani.

Mint,ahogy le is írta,a beszélgetés elején elmondják,h fel fogják venni az adatokat...akinek ez nem megfelelő,le is lehet tenni a telefont...

A "diszpi" nem azért veszi fel,mert nincs bent a tanácsadó...ha figyelt a beszélgetés alatt(én igen),elmondja,h így működik a rendszer és a vonal,egy központban cseng,vhol az országban és oda fut be minden hívás.Ezért nincs ott tanácsadó...

Csak nevet és tel.számot kér,nekem nem tűnt életveszélyesnek...ezt magától is megadná bárki a referensnek.

"Hogy megszerezzék az adatokat és mail címet"... :D

Még egyszer:név és tel.szám...a mailt,csak ha SZERETNÉ adja meg...

Más kérdés,h nekem azt tanították,h ha felhívok vkit automatikusan bemutatkozom,tehát kérni nincs is nagyon mit,maximum ha számkijelzés nélkül telefonálok.

A tanácsadókról egyébként nekem is vegyesek a tapasztalataim,de nekem kényelmesebb volt,h visszahívnak és a tanácsadó számlájára beszélgetünk.

2014. júl. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!