Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Házat akarunk venni, mely...

Hűségesszolgámbalfi kérdése:

Házat akarunk venni, mely nagyon fontos dolgokra kell odafigyelnünk? (jogi, hitel-ás pénzügyekre gondolok, a műszaki része az megy)

Figyelt kérdés
2011. júl. 7. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem árt ha az adás vételibe be írjátok hogy a háznak nincsenek rejtett hibái.A barátnőm ki hagyta,meg is járta mert két hét múlva elkezdett omlani a fal. A lambéria alatt tiszta víz volt a fal.
2011. júl. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Mi tavasszal vettünk házat , a jogi részét egy ügyvéd elintézi, amit vegyetek számításba az az illeték, illetve a közjegyzői-banki díjak, amiket mi nem kalkuláltunk, és kicsit rosszul esett pl. a közjegyzőnek 10 percért 50.000 leperkálni...
2011. júl. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

NAGYON FONTOS!

Minden esetben a tulajtól el kell kérni (30 napnál nem régebbi) tulajdonlap-másolatot. Azon meg kell nézni, hogy valóban ő-e a tulaj, ill. egyedüli-e, vagy vannak még bejegyezve rajta más tulajdonosok is. Meg kell azt is nézni, hogy valamelyik pénzintézet, vagy apeh stb. nem rakott-e rá jelzálogot. Tehát alaposan átnézni! De ezt kérje ki a földhivataltól a tulaj, legyen az ő költsége.


Megegyezés esetén, NEM FOGLALÓT, hanem előleget fizettek, ha kell. Ugyanis ha bármi miatt elálltok a vételtől, a foglaló sosem jár vissza, csak az előleg!!! Azt se az eladó kezéhez, csupán az ügyvédnél letétbe helyezzétek az eladó jelenlétében! (Ha lehet)


A birtokba-adás (kulcsok átvétele) a teljes vételár kifizetésekor kell, hogy megtörténjen.


Célszerű bekukkantani a szomszédos telkekre is a kerítésen keresztül. Egy ismerősöm e nélkül vett házat, később derült ki, hogy a szomszéd udvarban gyűjtik a trágyát, aminek az illata, ill. a rengeteg légy az ő házukat is elárasztotta. A trágyát évente 2x vitette el a szomszéd. De lehet ott pl. 2-3 kutya is, stb. Ezek mind okai lehetnek annak, hogy még egy jó állapotban levő ingatlant is igyekeznek akár áron alul is eladni, és csak később derül ki, hogy ezek miatt szinte "lakhatatlan".

2011. júl. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

hm adásvételibe általában azt szokták írni, hogy a vevő a megtekintett állapotban kívánja megvásárolni a házat.

a mi régi házunkon volt pár repedés, igaz, nem hívtuk fel rá a figyelmet, de sztem a vevő észrevette.

alkudott 1 millát, és ment is a biznisz.


a házvásárlás mindig nagy lutri. én anno direkt azért akartam panelt, mert azt már megszoktam, és tudtam, h milyen hibái lehetnek. ezzel nem akarok leszólni senkit, inkább azt mondom, h én tuti nem mernék házat venni, mert folyton attól félnék, h átvernek.

2011. júl. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek kösz,jöhet még még!A"műszaki része az megy"ezt azért írtam mert én újítottam fel a kócerájt pár éve...
2011. júl. 7. 13:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm már vagy 8 éve járkál a bíróságra, mert nem ő kérte ki a tulajdoni lapot, hanem az eladó hozott egy "tisztát". Nem volt az, benne volt a buliban a földhivatalos is, aki azóta eltűnt, így nincs kin leverni a dolgot. Szóval én azt mondom, hogy szánd rá az időt és kocogj be a földhivatalba. A betekintés ingyenes, így a saját szemeddel látod, hogy tiszta-e vagy sem. Ha pedig ellentétes az eladó által bemutatottal, akkor meg ne vedd.
2011. júl. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jogi részét bízd egy ügyvédre, úgy is kell az adásvételihez, a tulajdoni lapot ő is be tudja szerezni pl. takarnet-ből. Az azért legyen benne az adásvételiben, hogy aki oda van bejelentve az X. időn belül jelentkezzen ki, ezt az eladó garantálja. Ugyanez vonatkozik arra is, ha cég van bejegyezve az ingatlanba.

Hitel és pénzügyekbe én nem mennék bele, mi megbíztunk két egymástól teljesen független szakembert, hogy X összegű lesz az ingatlan, Y hitelt vennénk fel Z évre, ajánljanak bankot. Több bank ajánlatával jött mindkettő, mi pedig kiválasztottuk a nekünk megfelelőt. Persze be lehet ezt személyesen is szerezni, de nekünk nem volt rá se időnk, se energiánk. (Azért kellett két független szakember, hogy nehogy az legyen, hogy az a banki ajánlat neki jó és nem nekünk.)

2011. júl. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!