Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért csak az én szobámban...

Miért csak az én szobámban van füllesztő meleg?

Figyelt kérdés

Nem tudtam hova tegyem a kérdést, remélem itt jó lesz. Panelban lakunk, 3 szoba van a fürdőn, wcn, konyhán kívül, apáméké a legnagyobb, enyém a közepes, mamámé a kisszoba. Mégis bármelyik helyiségbe megyek teljesen más mint az én szobámba. Elképesztő fülledtség csap meg mikor belépek a szobába, legszívesebben kirohannék. Mitől lehet csak az én szobámban? Megy a ventilátor, ablak nincs nyitva mert ilyenkor iszonyatosan jönnek a bogarak, plusz minek ha kint is ugyan ilyen az idő. Apámnál is folyton megy a ventilátor de lehet hogy mivel nagy a szoba ezért nincs meleg bent. Mamámnak meg szokásához híven tárva nyitva a baromi nagy ablaka.

Erre van valami normális magyarázat? :S Mindig próbálok "szellőztetni" bár most teljesen felesleges mert csak a meleg jön be kintről.

Most is nyitva van az ajtóm, és megy jobbra-balra a ventilátor hátha az segít, általában ezt szoktam és egy kicsit jobb szokott lenni. De még így is füllesztő a meleg :S Én meg már ha nem érzek egy kicsi hűvösebb levegőt vagy nem tudom beszívni akkor rosszul leszek, ma is kijárkáltam a fürdőbe vízzel hűteni magam meg szívni be a víz illatát, elég fura dolog. :S


2011. júl. 9. 23:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a te szobád falát tűzi délután a nap, és ilyenkor este a falak kályhaként fűtenek!!Nyiss ablakot, és rakd oda a ventillátort!!Ha meleget is, de friss levegőt, friss oxigént kapsz!!Rontani nem tudsz vele a helyzeten, és hajnalban azért valamelyest lehűl kint is a levegő, olyankor határozottan kellemes !!
2011. júl. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy hogy mennyi napfény éri a szobádat és mikor mennyi ideig, ha Kelet felé néz a szobád akkor az gáz mert nagyon fel tud melegedni, legjobb ha Észek felé néz. Tanács ha van redőnyöd akkor napsütésnél totál engedd le amennyire csak lehet de hagyd nyitva az ablaakod és az ajtód hogy mozogjon a levegő, este fel engeded hogy a hűvös jöjjön be, csinálj folyamatosan huzatot meg ventilátorozz, akkor elviselhetőbb lesz , igaz meleg lesz de nem az a fülledt párás. A ventilátorod elé tegyél 2-3 palack fagyasztott vizet és akkor olyan mintha légkondid lenne, nekem bevált módszer ez.
2011. júl. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%
Nyisd csak ki nyugodtan az ablakot, mert hiàba megy a ventillàtor, ha a levegö nincs cserélve. Ha meleg levegõ àramlik be, akkor is jobb, mint az àporodott levegõ.
2011. júl. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs redőnyöm, pedig jó lenne :( Nem tudom sajnos hogy merre is fekszik a szobám vagy hogy lehet ezt megnézni, de napközben sokat süt be a nap :S

Az jó ha este (mármint mikor alszom) akkor nyitom ki az ablakot? Ha most kinyitnám özönlenének a bogarak akkor meg attól lennék teljesen kész :S

Ezektől a palackoktól miért lesz jobb? Mit váltanak ki a ventilátorból?

2011. júl. 9. 23:24
 5/19 anonim ***** válasza:
Szúnyoghálót nem tudsz felrakni? Akkor este teljesen kinyithatnád az ablakot.
2011. júl. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
Válaszokhoz még hozzátenném, hogy ha a szobádban van a számítógép és egész nap megy az fűti a szobádat.
2011. júl. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerezz szúnyoghálót azt már 1000 Ft-ért kapsz és csak ragasztani kell adnak azt is hozzá, nem egy bonyolult dolog. A palackos megoldás azért jó mert a hideget a ventilátor feléd fújja és úgy fogod érezni mint ha hidegebb lenne próbáld csak ki.
2011. júl. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
50%

"Nem tudom sajnos hogy merre is fekszik a szobám vagy hogy lehet ezt megnézni"


Én meg azt nem tudom, hogy rajtad hogy lehetne segíteni.

2011. júl. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Szúnyoghálót nem tudok felrakni mert pont olyan az ablak amit ha magam felől kinyitok akkor ellenkező irányba is nyitódik..Szóval kinyitni nem is tudnám az ablakot mert akkor kettészakítom a szúnyoghálót.
2011. júl. 9. 23:49
 10/19 anonim ***** válasza:
Néhány tipp: Nappal ne nyiss ablakot max. pár óránként 10 percre a légcsere miatt (ne engedd be a meleget), érdemes lenne redőnyt felszereltetni mert az az ablaküvegig sem engedi a napfényt így nem fűti a szobát, ennek hiányában a sötétítő függöny EGÉSZ NAP legyen behúzva (ha ez sincs, sürgősen szerezz be egyet) és meg is válaszoltad: azért van meleg a szobádban mert sokat süti a nap.
2011. júl. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!