Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyit kell fizetni a különbö...

Mennyit kell fizetni a különböző ingatlanértékesítési cégeknek, ha velük árultatnám a házam, ill. nagyobb esélyem lenne eladni általuk vagy inkább én hirdessem (de hol? )?

Figyelt kérdés
2011. júl. 12. 21:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Az eladási ár 2-3-4%-a körül szoktak jutalékot kérni. Persze próbálkozhatsz egyedül is, rengeteg ingatlanos honlapra felrakhatod a hirdetést, de a jelen ingatlan-piaci helyzetben még a tapasztalt közvetítőknek sem egyszerű vevőt találni.
2011. júl. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

2-4% nyereséget szoktak kérni érte. Kb. annyit csinálnak, hogy felteszik ingatlan.com-ra képekkel, meg még pár oldalra felkerül automatikusan, amit kb. senki nem néz meg.

Ezt te is megteheted, havi 5940 Ft-ért. Számold ki, melyik éri meg jobban...

És ez személyes tapasztalat.

Ingatlanosok sokszor fel sem veszik a telefont, vissza sem hívják az érdeklődőket, olyannal is találkoztam, aki meg se szólalt, mondta, hogy mutassam be én (a bérlő) az új bérlőknek a lakást. És ezért tesznek zsebre egy havi bérleti díjat, vagy 2-4%-ot az ingatlan árából, ami több százezer forint.

2011. júl. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én csak a vevő oldaláról tudok nyilatkozni, két éve vettem lakást,két ingatlanosnál jártam,többhöz nem mentem és nem is mennék soha többet,nem voltak jó tapasztalataim. Magamnak kerestem és találtam egy magánhirdetés alapján.
2011. júl. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy csomó hely van már, ahol hirdethetsz magad is, akár ingyen is, minek fizetnél ezért nem kis összegeket bárkinek is.
2011. júl. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!