Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vajon van joga a lakóknak...

Vajon van joga a lakóknak szóvá tenni, ha én az erkélyemen cigizem?

Figyelt kérdés

Na persze nem non-stop, nem hangoskodom, és nem dobálom szét a csikkeket.


Az alattam lakó család nem lát benne kivetnivalót, de pl a felettem lakótól már hallottam ablakcsapódást...lehet, hogy dacol (pedig nem is mindig felfelé száll a füst...)


Köszi :)


2011. júl. 19. 15:52
1 2
 1/14 Katiecatie válasza:
8%
Nincs joga, a te erkélyed:) Főleg ha nem dobod el a csikket:D
2011. júl. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
8%
Ha egyéb kellemetlenséget nem okozol,-semmi köze hozzá, legfeljebb duzzoghat.
2011. júl. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
10%
semmi köze hozzá, nyelje le. én amig panelben éltem hallottam ha a felettem levő fingott a kádban (elég gyakran), szomszédja prosti volt, és sok álmatlan éjszakám volt, mert azt hittem leszakad a plafon. de le kell nyelni, ezekhez joga van mindenkinek
2011. júl. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nincsen joga, de várható az, hogy szóvá fogják tenni, mert ez egy újépítésű társasház tele újgazdag sznob majmokkal...
2011. júl. 19. 16:07
 5/14 anonim ***** válasza:
21%
szerintem sem ennyi erővel te is szólhatnál hogy hordjanak papucsot,meg ne klopfoljanak húst.
2011. júl. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
nincs joga, én is tűrök amikor a felettünk levő dohányzik és a szűrő rendszeren keresztül a lakásunkban landol a füst, még zárt ajtóknál is eljut a lakás minden szegletébe, brutálisan erőset szív...
2011. júl. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nincs joga szóvá tenni, ha egyébként tényleg kultúráltan dohányzol, nem szórod szét csikket, stb.


Ja, és a füst mindig felfelé száll! :))


Mi legfelső emeleten lakunk (3. emelet) és az alattunk lakók mindketten dohányoznak, hálistennek ritkán vannak itthon, dolgozó emberek, csak aludni járnak haza, és hétvégén se nagyon vannak itthon. Ha dohányoznak, az összes füstjük feljön, ráadásul a 2,5 éves lányom szobájába. De most mit tehetnék? Jóban vagyunk amúgy, sosem tettem szóvá, és nem is tenném. MIlyen jogon? Ilyenkor becsukom az ablakot és pár perc múlva kinyitom újra. Nem érzem tragédiának, bár vannak pillanatok, mikor igenis nem vagyok jó passzban, vagy fáj a fejem, ilyenkor én is kicsit dühödtebben csukom be az ablakot. (nem bírom a füstöt én sem, gyerekkorom óta).

2011. júl. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én nem bírom a cigifüstöt, de mivel te az erkélyeden szennyezed a tüdőd :), azt gondolom, hogy legalább annyira van joga szóvá tenni, mint neked befogni a füled: papapapapapa :)
2011. júl. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
54%

Én utálom, amikor a parasztja kimegy a ZÁRT! lépcsőházba cigizni, hogy ne a lakását füstölje össze - helyette összefüstöli mindenki másét...

Aki dohányzik, az nem érti azt, hogy a nemdohányzó nem tud mit tenni a füst ellen. A feletted lakó ne szellőztessen, ha te bagózol? Neki pont ugyanolyan joga van a tiszta levegőhöz, mint neked ahhoz, hogy fújd a füstöt.

Egyébként nem tud mit tenni. Az erkélyed magánterület és amíg ott törvénybe ütközőt nem teszel, azt csinálsz, amit akarsz.

2011. júl. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Én teljes mértékben kompromisszumképes vagyok, de ha ő - ahelyett, hogy lejönne megbeszélni - becsapja az ablakát, így nem tudok mit tenni.


Én pl. nem cigiznék a lépcsőházban, mert ott több lakót zavarnék vele.


Én sem szólok neki, azért, mert az 6 éves kislánya egyfolytában dübörög, meg ugrál...mintha nem lenne játszótér a közelben. Egyébként az alattunk lakó is hallja ezt sokszor, és máég régebben szóvátette...erre mi volt a válasz? " Kell neki a mozgás"


Nekem meg kell a nikotin :)

2011. júl. 19. 16:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!