Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gáz bekötése mennyibe kerül,...

Gáz bekötése mennyibe kerül, kell-e terv? Gondolom igen.

Figyelt kérdés
Csak a főzőlaphoz kellene a gáz, később talán a bojlerhez is.A csonk bent van az udvarban(ki van fizetve), kb 25 méterre a főzőlap helyétől. Mennyibe kerülhet ez így anyagostól, és ha terv is kell, az kb mennyi idő?
2011. júl. 25. 13:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Először a helyi gázszolgáltatóhoz kell menned. Ott elmondják, hogy mely szerelőkkel vannak szerződéses viszonyban, akiktől átveszik a kész munkát. Nem lesz olcsó mulatság. Hiába van az udvarban a csonk, nálunk (az új szabályok miatt) vissza kellett bontani a kerítésig, mert csak ott lehet a gázóra! A szerelő mindent lebonyolít, igaz ez sok pénzbe kerül!
2011. júl. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 gr. Shadow ***** válasza:

Kb. 150-200.000.-Ft

Időben 1-3hónap.

Először terveztetni kell, a terv ára 30-50.000.Ft

2011. júl. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor még gyűjtögetek egy kicsit...
2011. júl. 25. 14:12
 4/9 anonim ***** válasza:

Olyan 20-30 ezer a terv, ha egy nevesebb mérnökkel csináltatod. Kb 100.000 ezer a bekötés. Szóval, lehet, hogy 80 ezer, de az is lehet, hogy 120 (habár én úgy gondolom, h 120 nem lesz, az elég drága)

Nálunk a víz bekötése 60 ezer volt + 20 ezer az akna, plusz 20 ezer a terv. Az áram cakk-pakk 88 ezer volt. A gáz még nincs bent, de előre láthatólag mindennel együtt az sem lesz több 100 ezernél.

2011. júl. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja és nálunk a tervet másfél hét alatt készíti majd el a mérnök, a gáz pedig kb 4-5 hét alatt lesz bent.
2011. júl. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Habár, most olvasom, hogy 25 méterre van a gázcsonkotok a főzőlaptól. Az nagyon messze van :S Sajnos így tényleg több lesz 100 ezernél a bekötés. Nekünk csak egy néhány métert kellett vinni a házig.
2011. júl. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. júl. 27. 21:05
 8/9 anonim ***** válasza:

Most beszéltem a főgáz honlapján található telefonszámon keresztül elérhető központi ügyfélszolgálattal, ahonnan a terveztetési helytartóságra kapcsolatak. Ott egy szétdohányzott hangú, unott flegma nő fogadta a hívásomat aki arról tájékoztatott, hogy a gáz kerítésen belülre való bekötése 800 ezer forint, és akkor még semmi se történt csak egy cső kiáll a földből. (utána jön a gázóra, aztán a vezeték a házig, a házba bevinni, rátenni a gázkazánra, s onnantól kezdve minden hónapban fizeted a csekket, ami a készenléti díjat tartalamzza ha fűtessz ha nem.)

na én itt egy nagyot röhögtem, és jeleztem hogy minden tárgytalan, kezét csókolom! :D

2014. jan. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 gsifrenki válasza:
Nekem az lenne a kérdésem,hogy én lépcsőházba lakok.A csonk az ajtóm elött van.egy darab konvektort szeretnék bevezetni a kis szobába.Mennyibe kerülne ez nekem kb?
2016. nov. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!