Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tennétek? (kérdés bővebben...

Mit tennétek? (kérdés bővebben lent kifejtve)

Figyelt kérdés

Ház vásárlásban illetve építésben vagyunk egy generál kivitelezővel. A generál kivitelező azt az eszmét vallja, hogy mindent kp-ben mert, így a pénz kivételi díj nem őt terheli. Ez még el is menne kisebb mondjuk 100.000 Ft alatti összegeknél. Amikor viszont milliós tételekről van szó akkor is kp-t akar látni amit természetesen írásosan átvesz.

Én úgy gondolom, hogy nekem az utalás ingyenes a pénz kivétel pedig költség, így utalást választanám, amit amúgy a szerződés is lehetővé tesz.

Összeakaszkodni nem akarok vele ilyenen, de valahol biztosítva sem érzem magamat, hogy milliókkal rohangálok az utcán átadom ír egy papírt, ahol a munkásai a tanuk stb. Az utalás számomra biztosabb és ott minden igazolva van.

Valamint tudomásom szerint van egy törvény is, hogy bizonyos összeghatár felett nem lehet kp-zni. (nem tudom hatályban van e még).

Mit tennétek a kisebb összegeket is utaljam és ezzel tudatosítsam, hogy én utalni akarok vagy a kisebbeket kp,.ben a nagyokat utalással?


2011. júl. 26. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt az elején kellett volna megbeszélni. Egyébként azt tudom elképzelni, hogy felajánlod, hogy kiveszed a pénzt a bankban, ő menjen veled, és ott helyben odaadod neki.
2011. júl. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja és ha úgy gondolod, hogy van ilyen törvény, akkor a vonatkozókat böngészd át, és ha megtalálod, akkor erre hivatkozva utalhatod neki a pénzt.
2011. júl. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy meg lett beszélve ő ezt akarja én nem fogadtam el ezt. A szerződéseben pedig amit mindketten aláírtunk az van, hogy vagy utalással, vagy kp.
2011. júl. 26. 20:13
 4/6 anonim ***** válasza:

Nézd, bocs, hogy ezt mondom, de ez van! Mármint, a legtöbb kivitelező kp-t kér. Nálunk is így volt, szóval, ki kellett vennünk a milliókat. Illetve minden ismerősömnél így volt. természetes, hogy nem akarja, hogy őt terhelje a kivétel. Akkor annyival többet kéne utalnod (mármint, a kivétel árát) Tehát, neked így is, úgy is perkálnod kéne azt az összeget. Másrészt, mikor a kivitelező elmegy pl a tégláért, tőle is kp-ben kérik az összeget nagyon sokszor.

Szóval, mi is kiszedegettük a pénzt, és odaadtuk a kivitelezőnek.

Szóval, hiába gondolod azt, hogy az utalás ingyenes, a kivétel pedig költséges. Ez mind szép és jó, csak az a gond, h a kivitelező is pont így gondolja. Neki a kivétel költséges, de ha te veszed ki akkor tiéd a költség.

Ez mindig így van! Hidd el...

2011. júl. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként, tuti nem fog belemenni abba, hogy mégis utald. Ha nem tetszik, hogy kp-zni kell, az tényleg ciki. Viszont ő tisztázta az elején, h neki így kell a pénz. Ha nem tetszik, akkor keress más kivitelezőt. Habár én rengeteg kivitelezőt ismerek, de egy sem megy bele az utalásba...
2011. júl. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megbeszéltük vele, és utalni fogjuk a pénzt. Szép lenne 3-6 milliókkal mászkálni az utcán, főleg a mai világban.
2011. júl. 28. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!