Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mikre figyeljek, ha lakótársak...

Mikre figyeljek, ha lakótársakat keresek?

Figyelt kérdés

22/F

Az utóbbi időben két lakótárssal (korábbi osztálytársak) éltem egy albérletben, de kiköltöznek, úgyhogy kell találnom helyettük másokat.

Ez eléggé új helyzet, eddig mindig nekem kellett lakásokat keresnem. (A mostani nagyon olcsó, úgyhogy nem akarok elköltözni.) Az idegen lakótársakkal kapcsolatban viszont volt egy rossz tapasztalatom (úgy tűnik, ismerőst most nem fogok találni), úgyhogy mindenképp ki szeretném küszöbölni, hogy ilyen dolgok miatt kelljen idegeskednem. (Annál is inkább, mert a következő félévben nagyon kell koncentrálnom a tanulásra.)

Az már biztos, hogy előre egyeztetem a fontosabb dolgokat a jelentkezőkkel, de nincs rá garancia, hogy amit mondanak, komolyan is gondolják.

Szerintetek milyen korosztályból kéne válogatnom? Laktam egyszer egy 30-as éveiben járó főbérlőnél, és semmi problémám nem volt vele. Dolgozó emberek kevésbé valószínűbb, hogy lopnak, állandóan idegeneket hoznak fel, vagy nem hagynak nyugton?

És úgy egyáltalán: Milyen ötleteitek vannak, amivel minimalizálhatom az esélyét egy (persze ez szubjektív) rossz lakótársnak? Az jó jel, ha valaki már elsőre szimpatikusnak tűnik, vagy ez semmit nem jelent?


2011. júl. 27. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az jó jel, ha szimpatikus, mert aki nem az, azzal megvan az esély, hogy nem fogtok jól kijönni.

Kérdezd meg, mik az igényei az együttlakással kapcsolatban. Milyen gyakran jár bulizni, van e barátnője (mert gondolom akkor őt gyakrabban látnád), ha van, milyen gyakori vendég lenne.

Egy fontos kérdés, ha egyetemista: húzós lesz neked is a féléved? Hogy hogy reagál erre, az sokatmondó. Rájöhetsz, hogy a bulik, ilyenek érdeklik e jobban az egyetemi élet alatt, vagy azért zh-k, vizsgák előtt leül és tanul, ergo hagy téged is tanulni. Zenét milyet hallgat, stb.

Plusz nem árt, ha csinálsz egy viccesen megfogalmazott házirendet, amik azért az igényeid tartalmazzák. Azért mondom, hogy humorosan írd meg, mert úgy nem olyan számonkérő, tekintélyesen kinyilatkoztató. És ajánld fel, hogy ha van még valami, amit beleírna, szóljon.

Mindent le kell papírozni, még legjobb barátok között is, gondolok itt arra, hogy pl egyszer ő, egyszer te veszi az étolajat vagy a mosogatószert, és legyen valami tábla, hogy ki mikor vett ezt-azt, hogy tudjátok.

2011. júl. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem hiába papírozol, az nem lesz hivatalos, kitörölheted vele.

Szerintem nincs jó korosztály vagy típus. A jó az alkalmazkodó, meg aki keveset van otthon.

Én 7 albérletben laktam 8 év alatt, nekem lány létemre a fiúkkal volt a legkevesebb gondom, sosem volt zsúfolt a fürdőszoba és nem problémáztak, ha feljött a pasim.

Legyen minden külön, ne közösködjetek, ne egyétek meg egymás kajáját, mindenki takarítsa a saját szobáját, többit be kell osztani. Vécépapírt, mosogatószert érdemes előre nagy tételben beszerezni. Mutassa be, akiket felhoz. Ami fontos: ha valami nem tetszik, finoman, de azonnal szóljál

2011. júl. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%

Kérdezd meg ezeket:

1.Mit tartassz a legfontosabb emberi tulajdonságnak?

2.Milyen gyakran jársz el szórakozni,mikor szoktál hazaérni?

3.Ha bulizol és iszol,akkor beszoktál úgy rendesen rúgni,vagy csak mértékkel iszol?

4.Van-e párod?Ha igen,akkor hányszor találkozol vele egy héten?

5.Milyen betegségeid vannak?

6.Ha allergiás vagy,mire vagy allergiás?

7.Hányszor mosol egy héten?

8.Volt-e már idegen lakótársad?

9.Ha volt idegen lakótársad,akkor jól kijöttetek?Miért költöztél el?

10.Barátként fogsz kezelni,vagy csak egy lakótársként?

11.Milyen egyéb szokásaid vannak?(cigi,drogok)

2011. júl. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolsó: ezt komolyan mondod? :D
2011. júl. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

sztem is inkább valami 30-as, nyugisabb embert keress, aki nem visz fel minden nap más pasit/nőt.

lehet bulizós arc, de házon kívül tegye, ha egy mód van rá.


az jó, ha dolgozó, akkor lesz pénze kajára, mosószerre, nem a tiedet lopkodja. (jó esetben :)


egyébként eddig nekem 1 lakótársam volt, ismertem 8 éve, de 2 év alatt kiszekáltuk egymást. azóta a párommal élek, benne legalább bízok, h nem lopja szét a lakást :) viszont kb non-stop takarítok utána :) valamit valamiért :)

2011. júl. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Érdekes, én az ismerőseimmel mindig jól kijöttem, mondjuk az egyik esetben nem laktam velük sokáig (hamar otthagyták a sulit), másik esetben meg nem sima ismerősökről volt szó, hanem barátokról.

...Egyébként most három lakótársat fogok keresni (korábban összesen laktunk hárman), mert spórolni szeretnék. Szerintetek balhéznának, ha magaménak akarnám a kisebbik szobát, ahol ketten már eléggé nyomorognánk, nekik pedig a nagyobbik szobát hagynám, ahol simán elfér három ember?

2011. júl. 27. 22:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Az attól is függ, hogy a költségek hogy oszlanak majd meg. Minden megbeszélés tárgya.
2011. júl. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jogos. Köszönöm!
2011. júl. 28. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!