Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha panelban leáztatom a...

Ha panelban leáztatom a tapétát, mekkora az esély rá, hogy megvág az áram?

Figyelt kérdés
'70-ben építették, a vezetékek simán be vannak falazva. Kell félnem ettől?
2011. júl. 31. 11:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem kicsit!
2011. júl. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

O.o ez nem jó. Nem tudsz akkor esetleg valami más módszert, hogy megszabaduljak a tapétától?

Illetve ha az előszobában van a kapcsolótábla vagy mi, és ott lecsapom a biztosítékokat, az előszobafal akkor is rázhet? Mert ugye bemenő vezetékek nyilván vannak neki..

(egy szobát már megcsináltam, ott lekapcsoltam a biztosítékot és semmi gond nem volt)

2011. júl. 31. 11:51
 3/13 anonim válasza:
mármint a tapéta alatt rögtön ott a vezeték vagy hogy? ha nincs szerintem akkor nem mert a tégla meg a beton elég rossz áramvezető. ha baleset érne nem vállalok felelősséget
2011. júl. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
81%
mondjuk nem vagyok elektoakármi csak elképzelésem van a dologról de a vezetékek csak ugy (elszigeteletlenül) nincsenek a falban...és egy tapéta leáztatására sem özönvízníi vz kell...
2011. júl. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

A lakáson kívül nincs biztosíték (vagy automata), amit lekapcsolhatsz ?

Én bárhol laktam, mindig volt.

2011. júl. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Biztosan szigetelve vannak befalazva a vezetékek, de ne felejtsük el, hogy 40 éves szigetelésről van szó!

Nem tudom, hogy az egész lakást le tudnám-e csapni, de valahonnan meg muszáj lesz, hogy legyen áram, mert az előszobának semmiféle ablaka nincs. De megnézem, hátha van kinn valami konnektor, köszönöm!

2011. júl. 31. 12:05
 7/13 anonim ***** válasza:

Elvileg egy vastag gumi talpú cipőben csinálod akkor biztosan nem vág agyon ,max megcsipked(-HET) egy kicsit,de abba nem halsz bele,(ha netán rossz valahol a szigetelés, de ekkor igen nagy az esély arra hogy ki is vágja egyből a biztosítékot).

A áramot vezető tárgyakat/radiátor/vízvezeték/ ne érintsd meg semmiképp se miközben húzgálod a nedves tapétát a falról és akkor biztosan nem lesz baj.A másik..NE EGYEDÜL CSINÁLD ,legyen mindig valaki ott a háttérben!

Jó munkát !

2011. júl. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan áztasd le. A vezeték bár falban fut, kettős szigeteléssel ellátott, ha a szigetelés már eltűnt volna, akkor maga az alumíniumvezeték (mert valszeg még azzal van huzalozva) is tönkrement volna, azaz áram sem lenne.
2011. júl. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Most már tényleg összezavarodtam :D

Azt hiszem, megpróbálom a lehető legbiztonságosabban és minimál vízzel. Végül is múltkor a konnektorba sikerült belenyúlnom kiszedés közben, és még élek :) talán ez se lesz nagy gáz :)

2011. júl. 31. 12:27
 10/13 anonim válasza:
Esetleg zseblámpa...vagy szomszéd konnektora...
2011. júl. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!